Copy
Otevřít v prohlížeči

Zázračná lama a recepty, jak přežít náročného šéfa i Zoom

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. Každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

Čas opustit Buffetta?

Warren Buffett to asi nebude poslouchat rád, ale možná je na čase zapomenout na hodnotové investování, na němž postavil svou slávu a své bohatství. Nacházení perspektivních, ale podhodnocených průmyslových firem už dávno není tak výnosné jako dřív a koronavirus to jen potvrdil.
 

Jak přežít Zoom

Telekonference nám usnadnily život v karanténě. Nepochybně se jich nezbavíme. Ale všimli jste si, že po pár hodinách na Zoomu jste unavenější než po pár hodinách reálného mítinku? To proto, že pro mozek je komunikace přes obrazovku mnohem náročnější. Co s tím?
 

Pozor na chytrou karanténu

Mobilní aplikace, které sbírají data a pomáhají čelit pandemii koronaviru, bere spousta lidí jako jedno z klíčových řešení. Trojice vědců z americké univerzity ve Washingtonu ovšem ve své stati pro prestižní think-tank Brookings Institute píše, že to je falešná naděje a že z toho mohou být jen problémy.
 

O jádru a elektřině

Daniel Beneš, šéf české polostátní energetické firmy ČEZ, rozhovory moc často nedává. Na Hospodářky si ale čas udělal a náš kolega Petr Lukáč s ním do detailu probral, jak to bude s výstavbou nových jaderných bloků nebo jaká je budoucnost energetiky.
 

Kolik toho víte o pletení?

Pletení je prastará lidská činnost, k níž se mnozí vrátili během karantény. Tady je pár zajímavostí ze světa pletení. Víte například, kolik vlny ročně vyprodukuje ovce?
 

Jak na šéfa, který má velká očekávání

Otázka, jak vyjít se šéfem či šéfovou, kteří mají nerealistická očekávání, může být v nadcházejících týdnech a měsících docela zásadní. V Harvard Business Review kvůli tomu připravili jednoduchý manuál. Třeba: odsouhlaste plán v obecné rovině, v detailech buďte kritičtí. Nebo: rychle vystřelte nějaký testovací balónek, ať víte, na čem jste. 
 

Zachrání nás lama?

Jmenuje se Winter, jsou jí čtyři roky a má čokoládovou barvu. A jen tak mimochodem v jejím těle objevili vědci protilátky, které dokážou neutralizovat koronaviry.

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Zrní – Kladenská kapela se vypracovala mezi nejvýraznější poprockové formace současnosti. Nová deska Nebeský klid toho o přítomnosti říká víc, než bylo nejspíš v plánu.
 

Amundsen – Životopisný příběh dobrodruha, který toho o odvaze i samotě věděl jako málokdo před ním i po něm. Výpravné drama se částečně točilo v Česku.
 

Lascaux – Vydejte se na virtuální návštěvu jeskyně Lascaux, která se proslavila svými nástěnnými malbami z pravěku.
 

Krvavé jahody – Brutální příběh o životě mladých dívek v sovětském gulagu ve strhujícím podání Hany Maciuchové. Dobré na vzdělávání teenagerů i jako protilátka pro ty, kteří chtějí, abychom Rusko poslouchali a na nic se neptali.

Dobrou chuť

 

Krkonošské kyselo

Hodně se nám ochladilo, a tak není důvod si neuklohnit něco, co má horský nádech, a přitom to nezabere moc času a zvládne to skoro každý.

Tečka na konec

Sochy z pražských věží mají speciální kouzlo. Podívejte se na ně zblízka díky fotografovi publikujícímu pod jménem Amos Chaplle.

Desítky snímků z pražských střech najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp