Copy
Otevřít v prohlížeči

Hrozby pro svět, únava ze Zoomu a prvoligový rap

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Byty pro Vaňkovou

Švagr brněnské primátorky Markéty Vaňkové získal před lety do pronájmu dva půdní byty. Nájemníci těchto bytů mají nárok je odkoupit za zlomek tržní ceny. Podle zjištění HN a Aktuálně.cz byly tyto výhodné byty připraveny právě pro primátorku Vaňkovou.
  

Pět hrozeb

Kdyby rok 2020 skončil už dnes, stačil by se i tak zapsat do dějin jako jeden z nejnáročnějších za poslední dekády. A to nás do prosince čeká dalších pět událostí, které všechno mohou ještě o dost zhoršit.
 

Zimní sezona

Těšíte se na lyže? A umíte si představit, že budete na lanovce s rouškou a do baru se dostanete jen po zaregistrování?
 

Únavný Zoom

Videokonference letos mnohým lidem zachránily práci a umožnily jim fungovat i v karanténě. Jak se ale ukazuje, používání Zoomu, Skypu a dalších aplikací člověka vyčerpává víc než porady v kanceláři.
 

Krize ve Středomoří

Východní částí Středozemního moře zmítají vyostřené spory mezi Tureckem a jeho sousedy. O co vlastně jde a co to všechno může znamenat, zjistíte tady.
 

Boj o půdu

Ten se dlouhodobě odehrává na českém venkově a malí zemědělci si jen s obtížemi klestí cestu mezi předotovanými obry. Někteří ji naštěstí našli.
 

Antika v barvě

Známe je jako bílé, mramorové monumenty s pohledem upřeným do dáli. Sochy ve starém Egyptě, Řecku nebo Římě ale přímo křičely barvami – podívejte se.

Tipy, jak se zabavit

 

Jiří Menzel - O víkendu odešel velikán českého filmu, jehož filmy znali všichni. Jen málokdo ale ví, že v mládí se Jiří Menzel mohl vydat na úplně jinou profesní dráhu.
 

Tomáš Kučera - „Já nejsem první, druhej ani poslední, jsem jedinej,“ rapuje Tomáš Kučera na debutovém albu 58 tape vol. 1 a má pravdu. Z českých prvoligových fotbalistů je teplický záložník jediný, kdo se dal na rap.


Jako zabít ptáčka - Návrat do dětství v prostředí amerického jihu a v atmosféře jen těžko překonatelného stínu rasismu. Slavný román, oceněný Pulitzerovou cenou, je do babího léta ideální četba.

Tečka na konec

Sam, Alex, Charlie a Jordan jsou příbuzní. Tři z nich jsou stejného pohlaví. Dokážete určit, kdo je odlišného pohlaví na základě následujících faktů? 1. Charlieho jediný syn je buď Sam nebo Alex. 2. Sestra Jordan je buď Alex nebo Charlie. 3. Jordan je buď Samův bratr nebo Samova jediná dcera. Kdo je opačného pohlaví než ostatní tři?

Řešení najdete pod tímto linkem.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp