Copy
Otevřít v prohlížeči

Dostatek vakcín, zachycené einsteinium a kde je Sled Zepplin?

Dnešní výběr pro vás namíchal Martin Ehl, hlavní analytik HN.

Co si přečíst

 

Vakcín pro EU bude do léta dost

Výrobci poslali nová čísla dodávek. Unie by i bez problematického výrobku firmy AstraZeneca měla být schopna dodat do léta dávky pro všechny své dospělé občany.


Einsteinium je na světě

Chemici poprvé dokázali získat nový, 99. prvek tabulky prvků. V přírodě se nevyskytuje, ale vědci o něm vědí od roku 1952. Je totiž dílem člověka.


Dražší, horší, ale domácí

Pandemie mění svět nákupů. Důraz na domácí původ může vrátit do hry slovo inflace, na které jsme zapomněli, píše Julie Hrstková.


Pětidenní pracovní týden končí

Praktická zkušenost v pandemii ukazuje, že pětidenní pracovní týden se přežil. Lidé jsou v home officu produktivnější jinak.


Razie na Slovensku nejsou show

Systém propojení politiky, byznysu a mafie se hroutí, jak za mříže na Slovensku každou chvíli putuje nový bývalý prominent. Kdy může dojít řada na expremiéra Fica, vysvětluje investigativní novinář Marek Vagovič.


Pravidla pro olympiádu. A jejího šéfa

Tokio chce udělat všechno pro to, aby se odložené olympijské hry letos konaly. Tady je vysvětleno jak. Trochu to ještě komplikuje obvinění šéfa organizačního výboru ze sexistických poznámek. Řekl prý, že ženy moc mluví.


Na zdraví Australanů!

Australští vinaři měli loni problém: Čína vyhlásila neoficiální bojkot na dovoz jejich produktů. Evropané, hlavně Britové, statečně vyslyšeli výzvy na pomoc ohroženému odvětví, ukázala čerstvá čísla.

Tipy, jak se zabavit

 

Human – Může být brutalita dokonalá, nádherná? Skupina Death před 30 lety vydala album Human a položila základy stylu zvaného technický death metal.


Kdo je Joe Biden – V této knize najdete odpovědi na to, kdo je nový americký prezident, v co věří a jakou politiku bude zastávat.


Falešná slávaDokument HBO o tom, jak uměle na sociálních sítích vyrobit influencera. Pro český Úřad vlády aktuální problém, že?

Tečka na konec

Zábava na dlouhé večery: sledování sněžných pluhů ve Skotsku on-line. Každý má své jméno, takže kde je právě teď třeba Mary Queen of Salt nebo Sled Zepplin? (klikněte na obrázek)

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp