Copy
Otevřít v prohlížeči

Odměny od Schillerky, potřísněný Novotný a proč nedělat nic

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor HN.

Co si přečíst

 

Odměny od Schillerky

Ministryně financí Alena Schillerová vysvětluje statisícové odměny pro své náměstky v době krize vyhranými soudy. Je ale zajímavé, že peníze dostali úředníci, a ne právníci. A proč třeba záchranáři na odměny stále čekají?
 

Přidejte do kroku

Že se rádi procházíte a kocháte svým okolím? Podle britských vědců byste měli přidat do kroku. Výsledky studie naznačují, že u pomalých chodců je riziko úmrtí na covid až čtyřikrát větší než u těch, kteří chodí svižně.
 

ODS potřísnila Novotného

Starosta Řeporyjí a bulvární novinář Pavel Novotný odchází z ODS, protože mu prý „nastříkala sperma do obličeje“. Jeho fanoušci to straně vyčítají, její členové by ale měli být rádi, tvrdí Honza Kubita.
 

Nicneděláním k produktivitě

Chcete být produktivnější? Začněte tím, že nebudete dělat nic. Tady máte návod.
 

„Prostě to zařídíme“ nefunguje

Mark Rutte řekl větu, kterou by český politik nevypustil z úst – nejsem schopen zařídit všechno. A Nizozemci ho za to počtvrté zvolili premiérem.
 

Digitální art za miliony

NFT (non-fungible token) neboli nezastupitelné tokeny postavené na blockchainu jsou nejspíš budoucností umění. Zjednodušeně jde o formu digitální kartičky s virtuálními domy, kolážemi nebo třeba akcemi z NBA, za které zájemci neváhají utrácet miliony.
 

Proč mě nezvou do ČT?

Redaktor urážel lidi ve frontě na dětské oblečení. Proč má ředitel dvě auta? Nezvou mě tak často jako dřív. – To jsou všechno tvrzení kandidátů do Rady ČT, kteří prošli do dalšího kola. Názorově pestré, že?

Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na predplatne.ihned.cz.

Tipy, jak se zabavit

 

 

Nominace na Oscary – Chcete vidět filmy nominované na letošní Oscary? Tady je návod, kde je máte hledat.
 

The Raging River – Švédští postmetaloví Cult of Luna vydali nové album a pro fanoušky hlukových stěn a pozvolného stavění atmosféry je to povinnost.
 

Detroit Stories – Z lehce jemnějšího ranku je letošní 21. deska Alice Coopera. Podle Josefa Vlčka jedna z nejlepších, co letos v rámci tvrdého rocku uslyšíte.

Tečka na konec

Skláři z novoborského Lasvitu vytvořili další umělecké dílo. Skleněný vodopád nově zdobí luxusní hotel St. Regis v centru Mexico City.

Dílo českých sklářů si můžete prohlédnout tady.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp