Copy
 

Logistika

 

NEWSLETTER Č. 7, 31. 3. 2021

 

SLEDUJTE NÁS:  

 
 

 

MĚSÍČNÍK A ON-LINE O NOVINKÁCH A TRENDECH VE SVĚTĚ LOGISTIKY

 

 
 

TOP ZPRÁVA

 
 

Přihlašujte projekty, produkty, služby a eko řešení do soutěže Impuls Logistika

 

Do soutěže, která má za cíl mediálně podporovat nástup automatizace, digitalizace a zelených principů v logistice, můžete již jen do konce května přihlásit inovativní projekty, softwarové i hardwarové produkty, výjimečné logistické služby a také ekologická řešení v logistice, nasazené během loňského roku v pilotním nebo plném provozu na území České republiky. Přečtěte si pravidla a přihlašujte se již jen do konce května.  

 

 

Z ČASOPISU LOGISTIKA

 
 

Důsledky brexitu podrobně aneb Nesnadná cesta přes Lamanšský průliv

 

Mezi Británií a Evropou putuje v každém okamžiku velké množství různého zboží. Materiály a produkty pro výrobu i spotřebu doplňují balíky z internetových obchodů. Logistické toky se ale musí od začátku roku vypořádávat s problémy, které přineslo vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Na potíže narážejí dopravci, stejně jako celní či logistické firmy.

 

 

NEJEN FOTOGALERIE 

 
 

Doprava v Suezském průplavu se po kolapsu postupně vrací k normálu

 

Doprava v Suezském průplavu, který skoro týden blokovala velká kontejnerová loď Ever Given, se postupně vrací k normálu. Od uvolnění zablokovaného plavidla v pondělí večer touto vodní cestou proplulo měkolik desítek lodí, okolo 300 dalších jich ale stále čeká, uvedla agentura AP. Přednost mají lodě převážející hospodářská zvířata. 

 

 

VIDEO

 
 

Gebrüder Weiss zavádí přímé námořní spojení Aucklandu a Christchurche

 

V daleké Oceánii nalezneme značku a služby Gebrüder Weiss od července loňského roku na dvou místech – v Austrálii a na Novém Zélandu. Po necelém roce práce v podmínkách „hlavou dolů“ hlásí místní zastoupení firmy růst objemu zakázek, počtu poboček i stěhování sídla v Melbourne. A také přímé námořní spojení novozélandských měst Aucklandu a Christchurche.

 

 

TECHNOLOGIE

 
 

Amber Beverage Group investovala do automatizovaného skladu od Jungheinrichu

 

Mezinárodní společnost Amber Beverage Group sídlí v Lucembursku, produkuje více než 600 značek alkoholických nápojů a patří též mezi přední distributory a poskytovatele logistiky v této oblasti. V lotyšském hlavním městě Rize se rozhodla vybudovat automatizovaný sklad, k jehož realizaci přizvala společnost Jungheinrich.

 

 

PRŮMYSLOVÉ NEMOVITOSTI

 
 

VGP staví park u Českých Budějovic, areál je vhodný pro e-commerce 

 

Developer a vlastník logistických a semiindustriálních nemovitostí VGP zahájil výstavbu nového technologického parku u jihočeské metropole. VGP Park České Budějovice vznikne na okraji města v komerční zóně Světlík s bezproblémovým dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz. 

 

 

CITY LOGISTIKA

 
 

První v Česku: Dachser v Praze zaváží elektrokoly i paletové zásilky

 

V rámci pilotního projektu doručuje mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic zboží do městských částí Prahy nákladními elektrokoly. Díky novému modelu elektrokola zahájil jako první logistický provider v České republice i distribuci paletizovaného zboží.

 

 

ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA

 
 

PKP Cargo International vybaví 29 lokomotiv řady 753.7 zabezpečovacím systémem ETCS

 

Logistická společnost DB Schenker zavádí ve svém skladu Dobřanech u Plzně manipulační techniku na lithium-iontové baterie. Firma chce tímto krokem zefektivnit manipulaci a provoz ve svých skladech, snížit ekologickou zátěž provozu a v neposlední řadě také snížit náklady na provoz a údržbu.

 

 

V AKTUÁLNÍM ČÍSLE NALEZNETE

 
PŘÍŠTÍ ČÍSLO VYJDE 14. 4. 2021
 
 

 
 

Rozhovor – Klíčem je digitalizace a konektivita, říká jednatel a ředitel Linde MH David Čepek

Fokus – Logistická centra podržela e-commerce; Práce v logistice neztrácí perspektivu

Rozhovor – Iva Werbynská (SYBA) vysvětluje, jak pandemie zasáhla do světa obalů

Logistika a brexit – Nesnadná cesta přes Lamanšský průliv

Silniční doprava – Udaná cena zásilky a její význam v přepravní smlouvě

 
 

 

Kontakt na redakci: filip.hubicka@economia.cz |  Inzerce: martin.bohata@economia.cz

Odhlášení ze servisu je možné zde nebo můžete spravovat svá nastavení.
Přihlášení k odběru newsletteru je možné zde
E-mailový servis provozuje Economia, a.s.