Copy
Otevřít v prohlížeči

Cena za odmítnutí vakcíny, vaše data na WhatsAppu a Conanův meč

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Cena za odmítání očkování

Pokud vyjde současná vládní očkovací strategie, zemře kvůli covidu-19 v příštích letech 34 tisíc lidí. Pokud ale budou Češi vakcínu odmítat, mrtvých bude skoro dvojnásobek. Ukazuje to výpočetní model HN.
 

Vakcínu? Nechci!

Tady jsou příklady lidí, kteří se zatím odmítají nechat očkovat. Jejich argumenty jsou zajímavé, ale ještě zajímavější je popis toho, kde se vlastně tyto názory vzaly.
 

Stačí jedna dávka?

Británie, konkrétně expremiér Tony Blair, chce urychlit očkování, a ptá se proto odborníků, jestli by nestačila jen jedna dávka vakcíny.
 

Fašismus v USA

Postpravda je protofašismus (tedy jeho první fáze) a Trump je postpravdivý prezident, píše v pozoruhodné eseji Timothy Snyder. Jeho varování bychom měli brát vážně.
 

WhatsApp sdílí vaše data  

Chatovací aplikace se zaklíná tím, že vaše zprávy jsou u ní v bezpečí. Jak ale vyplývá z poslední aktualizace, všechny ostatní údaje sdílí se svým majitelem - tedy Facebookem.
 

Kladivo na fake news

Odlišit od sebe pravdu a lež je pro spoustu lidí problém. Pomoci jim s tím má nový software od pražské firmy Cogniware, který umí za pomoci umělé inteligence rozpoznat falešné zprávy.
 

Jaká bude letní dovolená?

Dostaneme se letos v létě k moři? A co všechno se vlastně musí stát, abychom zase mohli volně cestovat? Na to se pokusila odpovědět CNN.

Tipy, jak se zabavit

 

 

Blade Runner – „I've seen things, you people wouldn't believe“ aneb mohou mít roboti duši? Otázky, které klade tahle legenda sci-fi i její pokračování, jsou čím dál aktuálnější.
 

Den trifidů – Co všechno je člověk schopen způsobit sám sobě? Ani se nechce věřit, že tato klasika vyšla už před 70 lety.
 

Ulcerate – Loňské album novozélandských metalistů Stare into Death and Be Still je ideální kulisa pro procházky zamlženým poloprázdným městem (vyzkoušeno za vás).

Tečka na konec

Amerika je jako Conanův meč. S lehkou nadsázkou vyslal Arnold Schwarzenegger vážně míněnou zprávu Američanům i celém světu. Vpád do Kongresu se v mnohém podobá Křišťálové noci. (klikněte na obrázek)

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp