Copy
Otevřít v prohlížeči

Vedlejší efekt vakcíny, hradní Kazisvět a Láska nebeská

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Jak funguje očkování

Pokud si stále nejste jistí, jestli se nechat očkovat nebo nevíte, jak potřebnost očkování vysvětlit svým blízkým, přečtěte si, případně sdílejte tento článek.
 

Vedlejší efekt vakcíny

O víkendu odstartovalo očkování vakcínou proti covidu i v Česku. Všechny typy vakcín ale mají jeden vážný vedlejší efekt. A sice ekonomickou nerovnost.
 

Hradní Kazisvět

Vláda mrhá potenciálem humanitární pomoci a na Hradě nám sedí Kazisvět. V rozhovoru pro HN to říká ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.
 

Starověký fast food

Rychlé občerstvení není vymoženost moderní doby. Archeologové v Pompejích teď odkryli nádherně zachované thermopolium, ve kterém si na teplém jídle pochutnávali starověcí Římané.
 

Útok, který nás bude pronásledovat

Začátkem prosince zasáhl americké úřady včetně Pentagonu a desítky firem masivní hackerský útok. Podle Michala Altaira Valáška nás tento typ útoků bude pronásledovat roky.
 

Buďte milí

Když jsme na lidi milí, druzí to většinou ocení. To ví každý. Tady je ale vědecky vysvětleno, že být milý je dobré i v zájmu vlastního psychického zdraví.
 

Kam zmizelo Prusko

Borussia je latinský název pro Prusko a dnes ho vídáme hlavně v názvech německých fotbalových klubů. Kam se vlastně ztratil stát, který kdysi ovlivňoval celou Evropu?

Tipy, jak se zabavit

 

 

Láska nebeská jako romantické porno – Lásku nebeskou si na svátky s oblibou pouští tisíce lidí. Tady jsou tři argumenty, proč jde o možná nejhorší romantickou komedii všech dob.
 

Noční klub – Tajná organizace v katakombách Prahy, která už stovky let usilovně likviduje zločince. Jenže přichází někdo mnohem mocnější a Noční klub v podstatě zničí. A to je teprve začátek téhle jízdy z pera Jiřího Kulhánka.
 

Metalová alba roku – Konec roku je čas bilancování. Tady je 30 nejlepších metalových alb za rok 2020.

Tečka na konec

Pelíšky, Sám doma, Princezna ze mlejna. O Vánocích jste si vše znovu prohlédli a teď si můžete vyzkoušet, jak vlastně vánoční filmy a pohádky znáte. (Pro odkaz na kvíz klikněte na obrázek.)

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp