Copy
Otevřít v prohlížeči

Kam investovat, co nekupovat a Bohdalka v rukávu

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Kam investovat

Zaměřte se na rozvíjející se trhy, vyhněte se dolaru. To je stručný výčet z rad pro letošní investiční sezonu, na kterých se shodují přední banky a správci fondů.
 

Kdo si polepší

Superhrubá mzda končí, zrychlují se odpisy. Tady je přehledně popsáno, kdo a jak si vlastně letos polepší.
 

Bohdalka a verše

Jak přesvědčit lidi, aby se nechali očkovat proti covidu? Vláda na to jde mazaně - přes nedělní chvilky poezie. A v rukávu má schované i jedno eso.
 

Hříchy církve

Nová církevní zpráva naznačuje, že papež Jan Pavel II. možná toleroval sexuální skandály některých kněžích.
 

Technologie 2021

Chystáte se letos koupit novou televizi, mobil nebo počítač? Tady je přehled technických novinek, které můžete v příštích měsících očekávat.
 

Mléčná dráha se mění

Od žhavých uhlíků po žraloka požírajícího mraky. Pohled na hvězdy se jevil lidem v historii různě. Nejvíce se ale změnilo naše vnímání Mléčné dráhy v posledních dvou letech.
 

Nic nekupovat

Díky pandemii a s ní spojeným dlouhodobým pobytem doma někteří lidé zjistili, že ke svému životu moc věcí nepotřebují. Tady jsou zkušenosti těch, kdo přehodnotili svůj vztah k majetku.

Tipy, jak se zabavit

 

Kód Enigmy – Tenhle film je sice na světě už pár let, osud jedné z nejdůležitějších postav druhé světové války Alana Turinga ale ani tak nepřestává fascinovat. Stejně jako pravidla tehdejší společnosti.

 

Písně o lepších zítřcíchTady se dočtete, proč se v pandemickém roce stala populární hudba místem hledání bezpečí a útěchy.
 

Vymítač – Bogdan Boner natírá domy, seká trávníky a na poloviční úvazek kosí démony. To vše bez faktury za mírný poplatek, s fakturou by to bylo dražší. Pokud se chcete pobavit, dejte si tenhle polský seriál.

Tečka na konec

Haranténa, čipochondr nebo korosádlo. Vyzkoušejte si v kvízu, jestli rozumíte všem novotvarům, které s sebou přinesl rok 2020. (klikněte na obrázek)

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp