Copy
Otevřít v prohlížeči

Jak bojovat se stresem, proč bolí zuby po zmrzlině a jinak chytrá zvířata

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, zástupce šéfredaktora HN.

Co si přečíst

 

O co jde v kauze Dukovany

Andrej Babiš a Miloš Zeman spolu hrají partii šachu a na stole jim u toho leží nabité pistole. Tak vnímá Petr Honzejk vztah dvou klíčových hráčů. A tendr na dostavbu Dukovan se stal klíčovou částí jejich přetahované. 
 

Studená bolest zubů

Kdo by to neznal – dáte si zmrzlinu a v ten moment, jakmile se ledová pochoutka dotkne jednoho konkrétního zubu, projede vám čelistí mučivá bolest. Co je přesně příčinou, doktoři ani vědci donedávna kupodivu nevěděli. Ale už tuší...
 

Nebojte se stresu

Stres je všude kolem nás. A je ho opravdu moc. Jenže – jde to bez něj? A jak se mu bránit? Profesorka Julie Dobrovolná, která jej dlouhodobě studuje, radí třeba si přestěhovat doma nábytek... 
 

Božská Sharon

Herečka Sharon Stoneová zůstává pro generaci dnešních čtyřicátníků a jejich otců idolem krásy. V rozhovoru pro magazín New Yorker ale popisuje, jaké to bylo v Hollywoodu v dobách před #MeToo a proč se většinu času cítila sama.
 

Sépie chytrá jako dítě

Člověk má tendenci měřit inteligenci zvířat lidskými parametry. Ale co když je to celé jinak a zvířata jsou stejně chytrá jako my, jen jinak? Například sépie teď úspěšně absolvovaly test pro pětileté děti... 
 

Proč vydržet pět minut prkna

Přestaňte se vymlouvat a začněte sázet prkna. Neboli plank. Když mu dáte minutu dvě každý den, jen vám to prospěje. A co když vydržíte pět minut denně?
 

Suezský smích

Oči světového byznysu posledních několik dní fascinoval námořní kolos Ever Given, který zablokoval Suezský průplav. Unikátní zácpa ale také inspirovala lidovou tvořivost na sociálních sítích. Proč na gigantickou loď nezkusit vatovou tyčinku?

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na predplatne.ihned.cz.

Tipy, jak se zabavit

 

Cesta zpátky – Ben Affleck ve sportovním dramatu o návratu někdejší basketbalové naděje zpět do normálního světa bez alkoholu a výčitek.
 

Zahrajte si strategii – Náš technologický redaktor Ota Schön sepsal pár postřehů k nové hře Stronghold: Warlords a přidal i několik tipů na zajímavější, leč obdobné PC hry.


Ringo Starr – Někdejší broučí bubeník vydal nové, pětipísňové EP nazvané Zoom In. A celkem na něm potěšil.

Tečka na konec

V srpnu dorazí (snad i do Česka) nový díl Sebevražedného oddílu. Ochutnávka vypadá slušně.

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp