Copy
Otevřít v prohlížeči

Vesmírný pohled do minulosti, dánské vězení v Kosovu a jak Češi rekordně pomáhali

Dnešní výběr pro vás namíchal Benedikt Lederer, editor HN.

Válkovy plány ve zdravotnictví

S opatřeními proti koronaviru to nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) nechce přehánět. Bude spíše preferovat liberálnější cesty než donucovací řešení. Zároveň v rozhovoru pro HN říká, že hodlá znovu otevřít téma nadstandardů.

 

Hit v podobě barevných kol

Na kolech s jejich logem jezdí děti zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, k jejich investorům pak patří majitelé sítě prodejen C&A. Zajímavý příběh společnosti Woom, která uspěla i díky e-mailu z Česka.

 

Dánské vězení v Kosovu

Dánsko přineslo netradiční řešení problému s přeplněnými věznicemi. Od Kosova si na pět let pronajme 300 vězeňských cel.

 

Vesmírný pohled do minulosti

V nadcházejícím roce půjde sledovat velmi staré a vzdálené vesmírné objekty. Umožní to nový vesmírný teleskop Jamese Webba, jenž je jedním z nejdražších kosmických projektů.

 

Macronová se brání lžím, že byla muž

Současná manželka francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se narodila jako muž jménem Jean-Michel Trogneux. Lživé zprávy s tímto sdělením mají na sociálních sítích tisíce sdílení. Brigitte Macronová se proto rozhodla proti nim zasáhnout.

 

Trumpův člověk a Komárkova loterie

Gary Cohn - bývalý manažer Goldman Sachs a ekonomický poradce někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa - jedná o spojení s loterijní skupinou Allwyn (dříve Sazka Entertainment). Ta patří miliardáři Karlu Komárkovi.

 

Češi letos mimořádně pomáhali

Rekordní množství peněz darovali letos lidé v charitativních sbírkách. Solidaritě napomohlo samozřejmě tornádo, které se prohnalo jihem Moravy. Češi však posílali hodně peněz i v rámci adventních sbírek.

Tipy, jak se zabavit

 

Imaginárium – Hledáte program pro děti na období mezi svátky? Kdo jste ještě nebyl a budete v Praze, můžete ještě do 29. prosince zajít do haly 17 v Pražské tržnici. Je tam interaktivní výstava Imaginárium, která vznikla z kulis, loutek a předmětů z různých představení Divadla bratří Formanů.

 

Falza? Falza! – Co je originál a co jen napodobenina? Výstava ve Šternberském paláci na Hradčanském náměstí ukazuje zajímavé napodobeniny obrazů, soch i kreseb.


Matrix Resurrections – Den před Vánoci přichází do českých kin nový Matrix. Ideální je snímek brát s nadhledem. Střílí si totiž i sám ze sebe.

Tečka na konec

Vedle cukroví patří k Vánocům také koledy a tematické písně valící se z rádia. Tak proč na nich nevydělat? Tady máte návod, jak na to. Byť už je pár let starý, v české hudbě se toho moc stejně nezměnilo.

Jak na vánoční píseň
TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp