Copy
Otevřít v prohlížeči

České úspěchy, děti bez školy a ovce ve čtverci

Život se pomalu vrací do normálu. My vám chceme pomoct, aby ten návrat byl co nejpříjemnější. Každý pracovní den vám v sedm ráno posíláme do mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit.

Dnešní výběr pro vás dnes namíchal Martin Ehl, hlavní analytik HN.

Co si přečíst

 

Lidstvo může přežít. Jen se musí zbavit rasismu

Nejharmoničtější jsou společnosti, kde vládne tolerance a respekt k druhým. To jsou vlastnosti, které budeme potřebovat, abychom zvládli nástrahy 21. století. Pro začátek by stačilo zbavit se rasismu. 
 

CoroVent jde do světa

Mělo to být původně pouze nouzové řešení, ale o český plicní ventilátor začíná být zájem v zahraničí. A řeší se i jeho vylepšená verze. Takže by z toho mohl být jeden z mála pandemických příběhů s optimistickým výhledem do budoucna.
 

Dámy, už máte svoje snuggsky?

Těch povzbudivých příběhů vlastně může být víc. Český start-up, který začal jako projekt dvou spolužáků, vyvinul menstruační kalhotky a začal je úspěšně nabízet ženám. A jde s nimi - krize nekrize - také do světa. 
 

Děti poznamená, že dlouho nechodí do školy

Jak dlouhá karanténa a zavření škol ovlivní naše děti? Zkušeností je málo, ale pomáhají studie z nedávných katastrof, třeba hurikánu Katrina.
 

Huawei v potížích

Americké sankce vůči čínské technologické společnosti jsou prý chirurgicky přesné. A změní dodávky čipů pro celý světový IT sektor.
 

Čtyři způsoby, jak zachránit klima a ještě ušetřit

Slovenský zelený europoslanec Martin Hojsík vypracoval plán ekonomické a ekologické záchrany své země. Základem je změnit přístup ve čtyřech oblastech ekonomiky a životního stylu.
 

Na záchod jen po objednání

Letecké společnosti i letiště se snaží co nejrychleji vytvořit a prosadit co nejjednotnější pravidla pro létaní v čase koronaviru. Cestující budou muset mít roušky a cestu na záchod si dovolit pomocí tlačítka přivolávajícího letušku.

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Pražské jaro živě - Vůbec poprvé koncert festivalu v Brně se uskuteční dnes večer. Premiérově zazní i skladba Zběsilost v srdci přímo napsaná pro festival.
 

Billie Eilish - Chcete zabodovat u svého teenagera, který už doma neví, co by roupama dělal? Objednejte mu tuhle novou knihu oblíbené zpěvačky.
 

Komiks o pandemii - Je tam všechno: čínská laboratoř, smrtící virus přenášený ze zvířete na člověka i cesta v čase. Infected je z roku 2012, platila ho Evropská unie a dodnes se dá číst/prohlížet on-line.


Návrat do minulosti - Do židovského světa a historie vás vtáhne svými virtuálními prohlídkami jedno z nejlepších moderních muzeí ve střední Evropě, varšavský POLIN.

Dobrou chuť

 

Burgery z čočky

Potřebujete po týdnech karantény odlehčit stravu? Unavuje vás maso? Možná vás osloví tyhle čočkové burgery.

Tečka na konec

Ovce přivázaná k jednomu kolíku provazem vyžere z trávy kruh. Když protáhneme kroužkem u krku provaz přivázaný ke dvěma kolíkům, vyžere ovce elipsu. Ovál vyžere tak, že napneme provaz mezi dva kolíky a na provaze bude kroužek s dalším provazem. Jak přivázat ovci, aby vyžrala čtverec? Máme provazy, kroužky a jednu ovci.

Řešení najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp