Copy
Otevřít v prohlížeči

Jak by zněl nový Cobain, z děcáku k práci snů a co má dělat lídr

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, zástupce šéfredaktora HN.

Co si přečíst

 

Z děcáku k práci snů

Inspirace a pozitivních příběhů není nikdy dost. Třeba jako toho o dívce, která vyrůstala v rodině alkoholiků, prošla dětským domovem, vystudovala, našla si práci snů a ještě získala do péče mladšího bratra.
 

Rady tatínkům na home officu

O děti se při home officu nestarají jen maminky, ale také tatínkové (byť, pravda, asi v menší míře). Pár rad pro ně, jak skloubit kariéru s péčí o prcky, najdete v manuálu Harvard Business Review.
 

Kuchařova cesta dál

Šéfkuchař Martin Jiskra sice pracoval ve skvělých restauracích, na covid ho však žádná nepřipravila. Dokázal se ale adaptovat, jídla rozváží z jihu Čech až do Prahy a rozhodně si nestěžuje.
 

Kubánská videorevoluce

Parta raperů a hudebníků zavařila kubánským komunistům, když natočila video, které si pustilo už několik milionů lidí. A Fidelovým pohrobkům se jejich akce ani trochu nelíbí.
 

Pozor na Sputnik V

Andrej Babiš sice po své prohře při vyjednáváních o extra dávkách vakcíny z EU straší, že bude muset objednat ruský Sputnik, jenže sám zřejmě moc dobře ví, že ten by epidemickou situaci moc nezlepšil. Je to totiž nástroj politický, nikoli medicínský, Rusové mají velké problémy jej vyrábět i distribuovat.
 

Severní pól a zbraně

Kvůli globálnímu oteplování už severní pól není tak nepřístupný jako dřív. A tak tam Rusové soustřeďují monstrózní arzenál zbraní a testují tam torpédo, z něhož mají až v Americe hrůzu.
 

Jak být lídrem

V krizi je třeba jít příkladem, být srozumitelný a nenechat lidi zapochybovat. Když se lídr nechová tak, jak chce po jiných, nefunguje to. Slova politika? Nikoli, šéfa české pobočky průmyslového kolosu ABB.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na predplatne.ihned.cz.

Tipy, jak se zabavit

 

3 PC hry – Náš technologický reportér Ota Schön pro vás vybral trojici her vhodnou i na povelikonoční dobu.
 

Cobain z AI – Poslechněte si nové EP, které složila a nahrála umělá inteligence, jako by šlo o slavné umělce Kurta Cobaina nebo Jimiho Hendrixe.


Q: V oku bouře – Dokumentární seriál HBO rozebírá konspirační fenomén QAnon a lidi kolem něj.

Tečka na konec

Známá investorka a mentorka Margareta Křížová byla dalším hostem podcastu Poprvé.

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp