Copy
Otevřít v prohlížeči

Ohýbací PES, hurikán Bartoš a svetr se sobem

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Neohýbejte PES

Vláda nedávno rozvolnila a včera zase zpřísnila opatření proti koronaviru. Bohužel se ani v jednom případě neřídila parametry dohodnutými podle systému PES, říká jeden z jeho autorů, vědec z Oxfordu Jan Kulveit.
  

Předčasné volby

Nižší daně, vysoký schodek rozpočtu, miliardy na obranu… je toho dost, na čem se vládní strany a jejich podporovatelé neshodnou. Hrozí předčasné volby?
 

Hurikán Bartoš

Jako nový premiér může z voleb klidně vyjít dredatý lídr Pirátů Ivan Bartoš. Co všechno má za sebou člověk, který vyměnil technoparty za politiku, se dočtete tady.
 

Krátery na Sibiři

Svět letos vyděsil tající permafrost na Sibiři a pohled na obrovské krátery, které tento jev provázejí. Tady je analýza toho, jak vznikají a co to všechno vlastně znamená.
 

Poučení z krizového vývoje  

Před padesáti lety začal platit dokument, který na dvě dekády zmrazil vývoj v Československu. Co tzv. normalizační bible vlastně obsahovala a znamenala, se dočtete tady.
 

Svetr se sobem

… nebo s rolničkami, sněhulákem, vánočním stromkem atd. V posledních letech se stal neodmyslitelnou součástí Vánoc. Ale kde se vlastně vzal?
 

Future is now

Fakt, že propojení lidského těla a stroje lidi zajímá, dokazuje třeba nedávno vydaný Cyberpunk 2077. Jaké podmínky je vlastně potřeba splnit, aby šlo nahrát člověka do virtuálního světa?

Tipy, jak se zabavit

 

 

Občan Kane – Pokud vás zajímá, jak vznikl kritiky nejlépe hodnocený film všech dob, měli byste se podívat na Mank od Davida Finchera.
 

Svlékněte pyžamo – Jak bude vypadat chození do kina po koronavirové pandemii, se dočtete tady.
 

John Le Carré – Ve věku 89 let zemřel bývalý agent MI5 a MI6 a hlavně autor výborných špionážních románů. Tady najdete jeho nejznámější díla.

Tečka na konec

Štíty království českého. Vydejte se po stopách stavitelů českých hradů a zjistěte, jak se na nich žilo, k čemu sloužily a jak vlastně vznikaly. (Pro odkaz klikněte na obrázek.)

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp