Copy
 

Logistika

 

NEWSLETTER Č. 6, 17. 3. 2021

 

SLEDUJTE NÁS:  

 
 

 

MĚSÍČNÍK A ON-LINE O NOVINKÁCH A TRENDECH VE SVĚTĚ LOGISTIKY

 

 
 

TOP ZPRÁVA

 
 

Jungheinrich v Německu „zařízl“ elektřinu z fosilních paliv, a to je jen začátek 

 

S okamžitou platností začínají všechny závody společnosti Jungheinrich v Německu využívat výhradně zelenou energii. Přechod zahraničních poboček a závodů na zelenou energii bude následovat. Proto Jungheinrich začal vyrábět vlastní solární energii. V Česku probíhá zpracování studie proveditelnosti na instalaci fotovoltaických panelů na centrále společnosti v Modleticích. 

 

 

Z ČASOPISU LOGISTIKA

 
 

Šéfka institutu SYBA Iva Werbynská: Pandemie zasáhla i do světa obalů

 

Také transportní obaly a technologie podléhají vývoji a reagují na aktuální trendy. Heslem dneška proto je jak ekonomičnost, tak ekologičnost, kterou vyžaduje stále více předpisů. Uplynulé měsíce navíc přinesly do světa obalů nutnost reagovat na pandemii covidu-19. O tom všem jsme hovořili s Ivou Werbynskou, ředitelkou Obalového institutu SYBA.

 

 

VIDEO

 
 

V Hannoveru spustili před 65 lety výrobu Transporteru. Brzy přibydou elektrododávky

 

V závodě, jehož výstavba trvala pouhý jeden rok, byla výroba zahájena ve čtvrtek 8. března 1956. Dodnes vyrobil hannoverský závod více než 10,3 milionu vozidel, z toho 9,2 milionu vozů VW Transporter. A před sebou má budoucnost plnou nových technologií. Historické fotky a video s konceptem elektrického VW ID Buzz. 

 

 

EXKLUZIVNĚ NA WEBU

 
 

Colliers: Neochota developerů spekulovat byla pandemií posílena

 

Dodavatelské řetězce byly narušeny s příchodem covidu-19. Tato krize zanechává výrobě a logistice spoustu výzev k vyřešení. Čtyři manažeři Colliers vysvětlují svoje očekávání, proč české a další trhy s logistickými nemovitostmi v regionu střední a východní Evropy budou z těchto změn těžit. Více se prosazuje například výstavba až po zajištění předpronájmu. 

 

 

INFRASTRUKTURA

 
 

Víkendová odstávka datových sítí České pošty se dotkne i Balíkovny

 

Od pátku 19. března od 19 hodin do pondělí 22. března do 4 hodin bude probíhat plánovaná provozní údržba datových center České pošty. Z tohoto důvodu dojde uzavření všech pošt. Logistice to sdělil tiskový mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkovny, nově budované síti partnerských výdejních míst. Ty nebudou v době odstávky poskytovat výdej zásilek.

 

 

SILNIČNÍ DOPRAVA 

 
 

Z Kladna do Hamburku zamířil Dachser svou novou linku sběrné služby

 

Přímé denní spojení sběrnou službou z Kladna do Hamburku spustila logistická společnost Dachser Czech Republic. Nová linka využívá výměnné nástavby s řízeným teplotním režimem. V importním směru Hamburk─Kladno přepravuje 630 kilometrů dlouhá linka především nátěrové hmoty, které jsou podle dohody ADR nebezpečným zbožím a teplota při jejich přepravě a skladování navíc nesmí klesnout pod +5 °C. 

 

 

FOTOGALERIE

 
 

Nadměrné přepravy jsou zpestřením logistické praxe. Příklady od Gebrüder Weiss

 

Logistická a přepravní praxe přináší vedle dalších výzev také přepravu nadměrných či jiných neobvyklých kuriózních nákladů. „Gebrüder Weiss řeší každoročně vyšší stovky přeprav, které jsou svými rozměry, hmotností nebo charakterem neobvyklé a pro naše kolegy jsou vždy profesní výzvou, která je zároveň i určitým zpestřením jejich obvyklé činnosti,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

 

 

MANIPULAČNÍ TECHNIKA

 
 

Vozíky ve skladu DB Schenker v Dobřanech pohánějí li-ion baterie

 

Logistická společnost DB Schenker zavádí ve svém skladu Dobřanech u Plzně manipulační techniku na lithium-iontové baterie. Firma chce tímto krokem zefektivnit manipulaci a provoz ve svých skladech, snížit ekologickou zátěž provozu a v neposlední řadě také snížit náklady na provoz a údržbu.

 

 

V AKTUÁLNÍM ČÍSLE NALEZNETE

 
PŘÍŠTÍ ČÍSLO VYJDE 14. 4. 2021
 
 

 
 

Rozhovor – Klíčem je digitalizace a konektivita, říká jednatel a ředitel Linde MH David Čepek

Fokus – Logistická centra podržela e-commerce; Práce v logistice neztrácí perspektivu

Rozhovor – Iva Werbynská (SYBA) vysvětluje, jak pandemie zasáhla do světa obalů

Logistika a brexit – Nesnadná cesta přes Lamanšský průliv

Silniční doprava – Udaná cena zásilky a její význam v přepravní smlouvě

 
 

 

Kontakt na redakci: filip.hubicka@economia.cz |  Inzerce: martin.bohata@economia.cz

Odhlášení ze servisu je možné zde nebo můžete spravovat svá nastavení.
Přihlášení k odběru newsletteru je možné zde
E-mailový servis provozuje Economia, a.s.