Copy
Otevřít v prohlížeči

Vzpomínky na vládu, Elon Musk blafoval a v Temži jsou žraloci

Dnešní výběr pro vás namíchala Lucie Černohlávková, editorka HN.

Něco za něco

Líbí se vám pracovat na home officu? Chápeme. Ale nebuďte překvapení, když se váš šéf rozhodne místo vás povýšit kolegy, které pravidelně potkává na chodbě před kuchyňkou. 


Po práci bez práce

V Portugalsku řeší home office taky, a to rovnou novým zákonem. Zaměstnavatelé, kteří mají víc než deset zaměstnanců, podle něj nesmí svým lidem volat nebo psát mimo obvyklou pracovní dobu a měli by jim i přispívat na home officem spotřebované energie. 


Rakousko přitvrzuje 

Ani letošní dovolená na horách nebude jen tak. Rakousko už od pondělka zpřísnilo podmínky pro neočkované a teď to vypadá, že přestane uznávat jednorázovou vakcínu Janssen. Kdo ví, co nás ale čeká doma.
 

Vzpomínky na vládu

Vláda Andreje Babiše včera podala demisi a to znamená, že odchází vláda, která se v mnoha ohledech vymykala běžným zvyklostem. Tohle jsou podle nás ty hlavní rozdíly.
 

Elon blafoval 

Když Elon Musk o víkendu na Twitteru zveřejnil anketu, v níž se ptal, jestli má prodat 10 procent svých akcií Tesly, které pak začal opravdu prodávat, nehrál se svými followery úplně fér. Prodej byl totiž naplánovaný už od září
 

Dochvilnost nade vše

V Japonsku probíhá kuriózní soudní spor. Strojvedoucí železniční společnosti JR West ji v něm žaluje za způsobení duševní újmy. Tu v něm měla vyvolat pokuta, kterou dostal za to, že se jím řízený vlak loni v létě zpozdil. O jednu minutu. Za což mu firma strhla z platu v přepočtu necelou polovinu dolaru.
 

Žraloci v Temži 

V roce 1957 byla sice nejznámější britská řeka prohlášena za „biologicky mrtvou“, teď to ale v Temži životem prý vyloženě kypí. A plavou v ní rovnou i tři druhy žraloků.
 

Tipy, jak se zabavit


Frajer – Baví vás výzvy? Tak si přečtěte, jak se třiaosmdesátiletý M. J. Eberhart, oční lékař v důchodu, stal nejstarším člověkem, o kterém se bezpečně ví, že zvládl ujít 3500 km dlouhou Appalačskou stezku. 


Pomalu hořící oheň – Pokud se vám líbila drásavá Dívka ve vlaku, můžete se začíst znovu. Novinka Pauly Hawkinsové se točí kolem mrtvého muže na člunu v Londýně.


Jak jsem se stala partyzánkouDokument Very Lackové o Romech v odboji zaujal už na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. A teď je v kinech. 

Tečka na konec

Hra na oliheň bude pokračovat. Tvůrce brutální jihokorejské minisérie, která pobláznila celý svět, potvrdil, že vymýšlí další řadu.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp