Copy
Otevřít v prohlížeči

Vesmírný odpad, hotel pro jednoho a práce budoucnosti

Život se pomalu vrací do normálu. My vám chceme pomoct, aby ten návrat byl co nejpříjemnější. Každý pracovní den vám v sedm ráno posíláme do mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit.

Dnešní výběr pro vás dnes namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Ceny bytů půjdou dolů

Váháte v těchto měsících, jestli si pořídit byt, ať už kvůli bydlení nebo jako investici? Pak by vás mělo zajímat, jak bude vypadat realitní trh. HN se podívaly na vývoj, se kterým počítá ČNB. A podle černého scénáře by se ceny mohly vrátit na úroveň roku 2015.
 

Bundesliga je zpátky

V Německu o víkendu znovu odstartovala Bundesliga a radost z toho měly miliony fanoušků nejen u našich západních sousedů. Jen to fandění není, co bývalo.
 

Pracujte odkudkoliv

Jak dlouho dojíždíte do práce? A byli byste rádi, kdybyste nemuseli? Třeba se toho jednou dočkáte. V Silicon Valley už přišli na to, že bez drahých kanceláří a dotovaných kantýn ušetří. I když práce z domova není pro každého.
 

Mileniál diktátorem

Nayib Bukele v Salvádoru vydává příkazy vojákům prostřednictvím Twitteru. A pandemie využívá k omezování práv lidí.
 

Vesmír plný odpadu

Do Atlantiku se nedávno zřítila část čínské rakety Dlouhý pochod-5B. Vážila 18 tun a byla tak čtvrtým nejtěžším kusem vesmírného odpadu, který kdy dopadl na Zemi.
 

Muž v hotelu

Chtěli byste mít celý hotel jen pro sebe? Jednomu muži v Barceloně se to povedlo. Pobyt v ikonickém W Hotelu si ale tak úplně neužívá.
 

Původní sociální média

Před tweety na 280 znaků tu bylo prázdné místo na zadní straně pohlednice. A tohoto sociálního média z doby před vynálezem internetu se lidé nehodlají vzdát ani dnes.

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Zavirovaná besídka –⁠ Divadlo Sklep v těchto dnech bojuje o přežití své domovské scény na pražské Dobešce. Přispět můžete i vy a při tom se podívejte na speciální „zavirovanou“ verzi tradiční sklepácké Besídky.
 

Cabaret –⁠ I v těžkých dobách je potřeba zůstat tolerantní a nad věcí, ukazuje legendární muzikál s Lizou Minnelli.
 

Skywalker –⁠ Pozor, nejde o Star Wars. Tohle je česká kapela, která v době karantény natočila koncert ve vlastní zkušebně.


Slovo z kostí –⁠ Slovo z kostí / Svojí řečí ve své řeči / Omráčíš mrak / Ticho letí. Před několika dny vyšel nový soubor básní držitele ceny Magnesia Litera Taša Andjelkovského.

Dobrou chuť

 

Šumava bez hnětení

Že jste se ani v době karantény neodhodlali upéct vlastní chleba? Pořád je čas to napravit. Je to zábava a výsledek stojí za to. (většinou)

Tečka na konec

Na kterou stranu jede autobus?

Odpověď najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp