Copy
Otevřít v prohlížeči

20 nejlepších inovátorů, blázinec na burzách a Ikea zachraňuje les

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

20 nejlepších inovátorů 

Hospodářské noviny a server Czechcrunch vybraly dvacítku nejinovativnějších lidí (nejen) českého byznysu. A je to nesmírně pestrá a inspirativní sestava – vedle zavedených jmen jako Tomáš Čupr nebo Josef Průša mezi nimi najdete mladou popularizátorku politiky, zakladatelku IT gymnázia či tvůrce 3D vytištěného domu. Seznamte se!
 

Superprognostici, hlaste se

Zajímá vás budoucnost? Ba co víc, troufnete si předvídat – leč odpovědně, vědecky –, kam se bude civilizace a její vývoj ubírat? Pak máte šanci, iniciativa České priority, za níž stojí internetový miliardář Jan Barta, hledá po vzoru některých jiných zemí superprognostiky pro Česko.
 

Co se to děje na burzách?

Už dlouho světem akcií nezahýbalo nic tak intenzivně jako vzpoura retailových investorů proti velkým fondům na Wall Street. Organizují se přes platformu Reddit a pak společně vyhání vzhůru ceny shortovaných titulů. Kam tohle může vést, jsme se zeptali předních analytiků
 

Jeden Robinhood vládne všem

Aplikací, přes kterou většina kontroverzních obchodů probíhá, je americký Robinhood. Ten je co do počtu uživatelů momentálně větší než všichni jeho konkurenti dohromady.
 

Jak udělat státní převrat

Ne snad, že by nám to hrozilo, ale při pohledu na dění v politice člověka napadají různé věci. Třeba Petr Honzejk sepsal praktický manuál, jak udělat státní převrat a stejně zůstat v čele, a ještě být populární. Donalde, čteš nás?
 

Ikea koupila les

Dobrých zpráv není nikdy dost, zvlášť když se týkají nadnárodních kolosů, to pak získají aspoň trochu lidštější tvář. Jako nyní Ikea, která koupila deset akrů lesa v Georgii, aby ho uchránila před developery.
 

Anticovidová inspirace z Islandu

A z kolonky dobrý zpráv je i ta z Islandu, kde ukazují, že s covidem lze bojovat i bez zákazů a lockdownů. Třeba se jím někdo někde inspiruje...

Epizoda 32
Radek Grill, majitel eshopu Nejlevnějšípneu.cz a značky Tomket Tires

Tipy, jak se zabavit

 

Z lesa – Jiný pohled na byznys, život a přírodu nabízí týdenní newsletter severočeského podnikatele Filipa Molčana. Takže jestli chcete dostávat třeba tipy na zajímavé výlety v Českém Švýcarsku, objednejte si ho. Můžeme jedině doporučit.
 

Jaromír Nohavica – Na světě je nová deska ostravského barda. Jaká je, se předtím, než si ji stáhnete či pustíte, dozvíte v recenzi Ivana Hartmana.


Božena – Všichni o ní mluví, tak jestli jste ještě neviděli čtyřdílnou sérii z produkce ČT o Boženě Němcové, tady máte šanci.

Tečka na konec

Tohle není pro žádné intelektuální cíti. Trailer na biják, kde si to King Kong rozdá s Godzillou!

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp