Copy
Otevřít v prohlížeči

Buddhova tvář, strašidla v muzeu a 6 scénářů budoucnosti

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. Každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

Liberálové, do boje!

Liberálové se musí připravit a zabojovat proti krajní pravici a radikální levici. Přišel čas dát tradiční liberální ohledy na ostatní stranou, píše komentátor FT Gideon Rachman.
 

Nejistá budoucnost EU?

Člen české bankovní rady Marek Mora rozumí Evropské unii, dlouho pracoval v jejích institucích. Takže když on v článku pro HN varuje, že rozhodnutí německého ústavního soudu může zpochybnit fungování celé EU a podkopat její právní systém, je to opravdu vážné varování.
 

Šest scénářů vývoje světa

Tři světoví experti včetně jednoho Čecha vypracovali šest scénářů popisujících vývoj světa v příštích letech. Jedno mají scénáře společné: nepočítají s tím, že bychom se vrátili tam, kde jsme ještě před pár měsíci byli.
 

Jak dostal Buddha tvář

Umělci zobrazili Buddhu v lidské podobě teprve šest století po jeho smrti. Tohle je příběh o tom, jak asijské božstvo dostalo lidskou tvář.
 

Duchové v Britském muzeu

Nejnavštěvovanější britská turistická atrakce má svá tajemství. Asi se nedá přímo říci, že v Britském muzeu straší. Ale rozhodně se tam děje, hlavně v noci, když tam nejsou návštěvníci, něco velmi neobvyklého.
 

Chtěla zemřít, ale kvůli koronaviru nemůže

Rakouská spisovatelka chce už léta zemřít. Napsala o tom i řadu knih. Odjet do Švýcarska, kde je eutanazie legální, jí ale zabránily zavřené hranice kvůli koronaviru.
 

Proč v karanténě pijeme víc alkoholu

Prodej alkoholu v karanténě stoupl snad všude, kde lidé museli zůstat týdny doma. Tohle je vědecké vysvětlení, proč doma pijeme více a proč je to špatně.

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Hudebníci vědcům – Dnes od 16.30 hodin bude v pražském Lucerna Music Baru živý on-line koncert českých zpěváků a skupin jako poděkování všem odborníkům, kteří se podílejí na boji proti pandemii. Vystoupí Ewa Farna, Wohnout, N.O.H.A., Vašek Koubek a další.
 

Rok 3000 – Výstava maďarských výtvarníků pohlížejících do budoucnosti uspořádaná během pandemie na tajném místě.
 

Poslední prezident EvropyAktuální kniha o francouzském prezidentovi Emmanuelu Macronovi poněkud provokuje evropské intelektuály i Macronovy kolegy v politice.


Německo v létě 1945Unikátní barevný filmový dokument oscarového režiséra George Stevense ukazuje poraženou zemi, kde právě skončila válka.

Dobrou chuť

 

Chlebíček s pravou budapešťskou pomazánkou

Ideální svačina. A jestlipak víte, že budapešťská pomazánka je ve skutečnosti slovenská specialita z Liptova?

Tečka na konec

Jsou stejné? Oba trojúhelníky jsou poskládané ze stejných částí, přesto na dolním obrázku jeden čtvereček chybí. Proč?

Řešení najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp