Copy
Otevřít v prohlížeči

Studujte na Googlu, otevřete svou mysl a Česko - země flákačů

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor HN.

Co si přečíst

 

Země podlých flákačů

Debata o vyšší nemocenské, která má přimět lidi zůstávat v karanténě, odhalila fakt, že majitelé firem považují své zaměstnance za flákače. Podle ekonoma Michala Skořepy je to jeden z důvodů, proč Česko bohatne jen pomalu.
 

Pomoc je víc než Porsche

Šéf Avastu Ondřej Vlček a jeho žena Katarína dají 1,5 miliardy na dětskou hospicovou péči. Dává jim to totiž větší smysl, než mít 15 Porsche v garáži. A my souhlasíme.
 

Studujte na Googlu

Opravdové vzdělání nenahradí, k nalezení dobré práce ale nejspíš stačit bude. Místo vysoké školy zkuste absolvovat šestiměsíční on-line kurz na Googlu.
 

Otevřená mysl je šťastná mysl

Člověk je naprogramován, aby si myslel, že má za každou cenu pravdu. Zkuste se tomu ale vzepřít a uvidíte, že vám bude lépe.
 

Exekuční byznys se přežil

Exekuce, ve kterých je ohromujících 800 tisíc Čechů, jsou jedním z hlavních problémů Česka. Dokonce už i šéf komory exekutorů proto k nelibosti ANO a ODS přiznává, že soutěž exekutorů by měla skončit.
 

Psychedelika proti depresi

DMT neboli dimethyltryptamin je rostlinami produkovaný halucinogen a taky nová naděje pro lidi trpící depresí. Látku, kterou domorodí šamani používají pro své rituály, teď otestují na dobrovolnících lékaři v rámci velké odborné studie.
 

Cvičte při práci

Tři minuty jsou celkem krátká doba, že? Pokud zvládnete z každé pracovní hodiny věnovat takhle krátkou chvíli cvičení a protahování, pak vězte, že to rapidně zlepší vaše zdraví.

Tipy, jak se zabavit

 

Husitská revoluce: Stručná historie – Kdo si přečetl oceňovanou biografii Jana Žižky od Petra Čorneje, neměl by minout ani knihu, která čtivě a přehledně shrnuje historii této zajímavé epochy.
 

Xbox Game Pass – Microsoft před pár dny dotáhl nákup herního studia Bethesda. Pokud si pořídíte předplatné Xbox Game Pass, budete díky tomu moct hrát pecky ze sérií Doom, Fallout nebo Wolfenstein.
 

Měsíční stín – Komiksový román z 80. let, který vyrostl na Malém princi a melancholii romantických básníků, teď vyšel i v češtině. Měsíční stín se vymyká všem zavedeným kategoriím.

Tečka na konec

Vyhořela, stala se letuškou a nakonec s manželem vybudovala úspěšný start-up. Květa Vostrá popisuje v podcastu Poprvé svou cestu k systému Ytica, který nakonec koupili Američané ze Sillicon Valley.

Podcast si můžete pustit pod tímto odkazem.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp