Copy
Otevřít v prohlížeči

Kvalitní samota, optimismus v krizi a česká vakcína

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. Každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a sedm tipů, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

Konec kanceláří, jak jsme je znali

Pandemie změnila způsob práce v obřích kancelářských budovách. Je možné, že navždy, říkají experti oslovení deníkem Financial Times. 
 

Když Češi hledají vakcínu

Přední český vakcinolog Jiří Beran v HN vysvětluje, jak se vyvíjí vakcína proti covidu-19 a proč je nesmysl a v zásadě nemožné, aby se vyvíjela samostatně v Česku. Češi by se měli podle něj spíš zapojit do mezinárodního výzkumu.
 

Kvalitní samota

Samota možná dolehla během karantény na mnohé z nás. Tato esej z týdeníku Economist ukazuje roli samoty v dějinách lidstva. Často byla dvojsečná: požehnání i prokletí. 
 

Jak zůstat optimistou

Česko i svět stojí na prahu ekonomické krize. Tady je pět způsobů, jak zůstat i přes chmurná očekávání optimistou. Neznamená to samozřejmě zametat negativní myšlenky pod koberec.
 

Nevinný 46 let za mřížemi

Přežil nejdelší trest vězení v americké historii za něco, co neudělal. Začal psát básně a naplánoval vraždu toho, kdo ho svým svědectvím poslal za mříže.
 

Malý a jaderný

Budoucnost jaderné energie může být v malých reaktorech. Představují menší riziko, ale pořád mají jeden velký problém: radioaktivní odpad.
 

Vlasovci v Praze

Historie není černobílá. Ukazuje to třeba pohled historiků na roli, kterou sehráli ruští vojáci v německých uniformách při Pražském povstání v roce 1945, od něhož uplynulo 75 let.

Fryc, Dejčmar, Průša, Wichterle... Špičky českého byznysu byly hosty on-line debaty o budoucnosti Česka. Vše podstatné najdete tady.

Tipy, jak se zabavit

 

Živé koncerty – Populární multižánrová americká skupina Dave Matthews Band zve každou středu do svého „DMB – DriveIn“ na koncerty.
 

Záludné dopravní značky – Pokud si nejste jisti, co znamenají některé málo používané dopravní značky (nebo naopak, jaký je opravdový význam těch, které vidíte denně), tenhle kvíz vám pomůže.
 

Filmový festival v obýváku – Do kin se zřejmě brzo začne vracet život, ale opatrně. Tohle je služba pro ty, kteří by si chtěli artové filmy užívat i nadále doma.
 

Projekt Gilgameš – Na cenu Magnesia Litera nominovaná kniha pro milovníky umělé inteligence, historie a napínavých příběhů. 


Kurz počítačové hygieny – Bojíte se o svůj počítač a výsledky své práce v něm? Vyzkoušejte estonský kurz kybernetické hygieny vyvinutý během pandemie, je zdarma a v češtině.

Dobrou chuť

 

Čočkový salát s červeným zelím

Luštěniny jsou zdravé, má být navíc hezky, tak proč si nepřipravit salát, který bude tak trochu jiný než šopáková klasika?

Tečka na konec

Každé z písmen A, B, C, D a E představuje jiné číslo a žádné z nich není nula. Jaká jsou to čísla?

Řešení najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp