Copy
 
    menu  
 
 
  S covidem přišla inflace, očkování na ni však nezabírá  
 
  Inflace v Česku je vyšší, než dosud bývalo zvykem. Růst cen už druhým rokem přesahuje tři procenta, což je úroveň, která byla běžná na začátku tisíciletí. Peníze uložené na nízkoúročených běžných a spořicích účtech denně ztrácí na hodnotě stovky milionů korun. Své úspory se tak lidé snaží narychlo „bezpečně“ uložit jinde. Kam až může vyšplhat? Kdy přijde její zpomalení? A co bude zdražovat nejvíce?   
 
 
 
   
 
  Přestaňme už světu nabízet šikovné české ruce, je to nesmysl, říká Vladimír Velebný  
 
  Biochemik Vladimír Velebný se do podnikání pustil v 90. letech. Na vyřazeném robotu ze školní jídelny míchal nápoje a výživu pro sportovce. Recepturu tehdy nedostatkového zboží znal ze své akademické praxe. Díky tomu získal finanční základ pro rozvoj svého vysněného byznysu – výroby kyseliny hyaluronové, látky, která se používá v krémech a kosmetických preparátech. Na tom pak postavil svou společnost Contipro, která rychle pronikla na západní trhy. Nyní patří ve svém oboru do první trojky nejúspěšnějších světových firem a vyváží do 70 zemí světa. Ročně utrží kolem 850 milionů korun.   
 
rozhovor čtěte zde
 
   
 
  Další články z Ekonomu  
 
 
   
 
Ženy mají spoustu nápadů, které mohou změnit IT

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Jan Štětka: Bezhlavé rozvolnění jako loni? Zbytečný hazard

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Mírnější podmínky pro hypotéky mladých jsou úlitbou politikům

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Přehled očekávaných událostí v byznyse

5 minut čtení
 
 
 
  Sledujte nás  
 
facebook twitter RSS
 
  Stahněte si aplikaci  
 
App Store Google Play
 
 
  Odhlášení servisu je možné zde.  
 
  Tento e-mail je vám zasílán na základě vašeho souhlasu a obsahuje obchodní sdělení společnosti Economia, a.s. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Nastavení odběru a souhlasů můžete provést zde.