Copy
Otevřít v prohlížeči

Padlý Blažek, konec reaganismu a zatočte s mikromanagementem

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Je to bída

Obleky Blažek byly vždycky symbolem kvality a solidního postavení. Jenže covid s nimi zamával. A tak zakladatel značky Ladislav Blažek musel vyhlásit insolvenci sám na svou firmu, a dokonce zvažuje, že by do podniku přibral investora. 
 

Reaganův odkaz vyvanul

Slavný ekonom a komentátor Paul Krugman má jasno: rok 2020 ukázal, že státní pomoc a intervence mají smysl, a mýtus nízkých daní padl (to do Česka ještě nedolehlo). A došel k jasnému závěru – je to rok, kdy zemřel reaganismus.
 

Budeme překvapení

O tom, co koronavirus dělá s naším tělem, toho ještě víme příliš málo. A jak říká přední virolog Jan Weber, možná budeme překvapení, co s námi napáchá.
 

Jako chameleon

Český byznys se letos musel chovat jako pověstný chameleon – měnit se, přizpůsobovat, adaptovat se. Ale zvládl to, přesně jako Rango.
 

Konec mikromanagementu  

Co byste měli říct svým šéfům, že byste od nich chtěli do Nového roku? Přece aby se vykašlali na mikromanagement!
 

Odchod legendy

Ve své době jím kolegové opovrhovali, ale Pierre Cardin jim ukázal, že má pravdu – stala se z něj legenda a průkopník konfekční módy. Teď zemřel. Jaký byl byznysmen, si přečtěte v článku Kristýny Matějkové.
 

Přežil Trumpa

Stephen Colbert je něco jako titán americké televizní zábavy. A inspirace pro řadu talkshow po celém světě. Jak se vypořádává s natáčením z domova a s tím, že odchází Donald Trump, z nějž si teď čtyři roky dělal srandu? To prozrazuje v obsáhlém profilu ve Vanity Fair.

Tipy, jak se zabavit

 

Nej aplikace – Dostali jste pod stromeček nový laptop s Windows? Tady je pár užitečných aplikací...
 

Šílené reklamy – Chcete se pobavit? Zkuste si třeba nejprdlejší a nejzvláštnější reklamy.


Mazl Tov – Tahle knížka vám pomůže pochopit, jak fungují ortodoxní židovské rodiny.

Tečka na konec

Nicolas Cage je sice už pár let hodně vyvanulou hvězdou, ale jeho nový dokumentární projekt na Netflixu by mohl být velká zábava - je o historii nadávání! Startuje se v lednu, tak zatím aspoň trailer.

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp