Copy
Otevřít v prohlížeči

52 míst, kam se vydat, jak si zlepšit EQ a státy, které chtějí zpět svou moc

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Nechtěná Trumpova aplikace

O aplikaci Parler jste dosud asi neslyšeli, ale je to nový fenomén. I když - jen pro někoho. Právě sem migrovaly miliony příznivců Donalda Trumpa, když je začal blokovat Twitter. Jenže Big Tech si na ně posvítil i tady... 
 

Státy chtějí moc

V Americe válčí sociální média s populisty, v Číně komunisté se svými technologickými titány, Evropa vyhrožuje obrům rozdělením. Co se to děje? Státy si prostě berou zpět svou moc, píše Martin Ehl.
 

52 míst, kam se letos vydat

Jen si tak trochu zacestovat, že? To by bylo moc fajn… Jak se rozjede vakcinace, už to zase půjde, takže se hodí si vybrat, kam vyrazit. A tenhle seznam 52 míst, která se vyplatí navštívit, by se pro takové účely mohl náramně hodit.
 

Přestaňte se vymlouvat

Mohlo by se zdát, že pandemie přeje skeptikům a negativistům, jenže tomu tak není. Rada od člověka, který se živí motivováním jiných, zní: Už se přestaňte vymlouvat na koronavirus a udělejte se sebou něco! 
 

Čtvrt století stará sázka o počítačích  

V roce 1995 měl mobil málokdo, Amazon byl čerstvě narozené dítě, Apple v křeči a Microsoft úplně jiná firma… A dva chlapíci se tehdy vsadili, jak bude svět vypadat za 25 let a jestli počítače změní život k lepšímu, nebo horšímu. Jak to dopadlo? Příběh pozoruhodné sázky popisuje magazín Wired.
 

Na Mars i Měsíc

Rok 2021 může být ledasčím, jisté ale je, že to bude rok dobývání Marsu i Měsíce. Víte proč?
 

Jak si zlepšit EQ

Začátek roku je vždy dobou různých předsevzetí. Jedním z nich by mělo vždy být, jak se stát vnímavějším. Tady najdete čtyři cesty, jak zlepšit svou emoční inteligenci.

Tipy, jak se zabavit

 

Lupin - Nový seriál Netflixu o dobrosrdečném zloději, který jde ve stopách Arséna Lupina a touží pomstít příkoří, jež se stala jeho rodině.
 

Amy Macdonald - Skotská písničkářka má venku pátou studiovku a opět se jí povedla.


Zprávy a jak s nimi pracovat - Dlouholetý šéfredaktor deníku Guardian Alan Rusbridger vydal novou knihu, kde se věnuje fenoménu fake news.

Tečka na konec

Zkuste si procvičit svou paměť a vyzkoušejte si test Akademie věd, jak dobře znáte Wolfganga Amadea Mozarta.

Kvíz si můžete vyplnit tady.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp