Copy
 

Logistika

 

NEWSLETTER Č. 5, 3. 3. 2021

 

SLEDUJTE NÁS:  

 
 

 

MĚSÍČNÍK A ON-LINE O NOVINKÁCH A TRENDECH VE SVĚTĚ LOGISTIKY

 

 
 

TOP ZPRÁVA

 
 

Ruský internetový prodejce Wildberries expanduje do tří zemí Evropské unie

 

Jeden z největších ruských internetových prodejců Wildberries známil, že expanduje do Francie, Itálie a Španělska. Společnost se sídlem v Moskvě nyní působí ve 13 zemích. Do Evropské unie prodejce Wildberries vstoupil loni, kdy založil distribuční centrum v Polsku. Od loňského května působí na Slovensku. V západní Evropě zakotvil i v Německu.

 

 

Z ČASOPISU LOGISTIKA

 
 

Jednatel a ředitel Linde MH David Čepek: Klíčem je digitalizace a konektivita

 

Může se manipulační technika stát člověku osudem? Podívejme se na příběh Davida Čepka, jednatele a ředitele Linde Material Handling Česká republika. U manipulační techniky značky Linde působí už 22 let a po celou tu dobu sleduje bedlivě technologie i vývoj trhu. Co vše se za tu dobu změnilo?

 

 

VIDEO

 
 

Lego bude balit stavebnice do papíru, nahradí jím plastové obaly

 

Lego bude balit stavebnice do papíru, nahradí jím plastové obaly. V Kladně začal pilotní projekt. Udržitelné materiály hodlá firma využívat globálně, už dříve se zavázala, že do roku 2025 začne celosvětově balit stavebnice do udržitelných materiálů. Na zavádění nového typu balení a s tím souvisejících inovací bude po celém světě spolupracovat právě kladenský závod.  

 

 

PŘEPRAVA AUT

 
 

Doručování elektromobilů Polestar koncovým zákazníkům zajistí Gefco

 

Logistická společnost Gefco začne v Číně doručovat elektromobily koncovým zákazníkům. Službu Home Delivery zajistí v Šanghaji a Pekingu pro prémiovou značku elektromobilů Polestar přes platformu Gefco Moveecar. Polestar je nezávislá švédská prémiová značka elektrických vozů, založená společnostmi Volvo Cars a Geely Holding.

 

 

INFRASTRUKTURA

 
 

Stát letos dokončí rekonstrukci D1 a otevře 46,5 kilometru nových dálnic

 

Stát letos zprovozní 46,5 kilometru nových dálnic a do poloviny října dokončí rekonstrukce D1. Dalších téměř 23 nových kilometrů by mělo přibýt v síti silnic první třídy. Stavební práce letos začnou na dalších 165 nových kilometrech dálnic a silnic. Obchodní ředitel  Dachser Czech Republic Jan Polter konstatoval, že 55 km dálnice D1 v opravě představuje pro silniční nákladní přepravy velké zpomalení v důsledku kolon.

 

 

NEMOVITOSTI

 
 

Za rostoucí poptávkou po skladech stojí i změna distribučních toků zboží

 

Situace, v níž se v různé míře střídají různé vzorce proticovidových opatření, výrazně akcelerovala změnu distribučních toků, kdy především velkoobchodní firmy byly tradičně zvyklé dodávat své zboží pouze do skladů svých obchodních partnerů a kdy neřešily, jak se zboží dostane k zákazníkovi. Pro Logistiku to uvedl Martin Šumera ze Space Brokers. Vyjádření developerů a dalších poradenských firem jsou v aktuální tištěné Logistice (její archiv je též na webu logistika.ihned.cz).

 

 

FOTOGALERIE

 
 

Coca-Cola staví k automatizovanému skladu v Praze také protihlukovou stěnu

 

Na podzim provázel redakci Logistiky šéf řízení dodavatelského řetězce Coca-Cola HBC Jan Turek objektem v Praze – Kyjích, který se už brzy zařadí mezi nejmodernější evropské automatizované sklady. V areálu společnosti se nachází také řada dalších provozů, a proto se společnost rozhodla vybudovat akustickou zástěnu o délce 143 metrů a výšce šest metrů.

 

 

MEZINÁRODNÍ OBCHOD

 
 

Brexit vzdálil Irsko od ostatních zemí EU, přeprava zboží se prodražuje

 

Od letošního ledna složité putování zásilek do Irska komplikuje také brexit. Běžná trasa zahrnuje přepravu po silnici z Česka do přístavu, lodí do Británie, opět po silnici přes Británii, lodí do Irska a nakonec nákladním autem na místo určení v Irsku. Komplikace přepravu zpomalují – i prodražují, informuje balíkový vyhledávač Zaslat.cz.

 

 

V AKTUÁLNÍM ČÍSLE NALEZNETE

 
PŘÍŠTÍ ČÍSLO VYJDE 14. 4. 2021
 
 

 
 

Rozhovor – Klíčem je digitalizace a konektivita, říká jednatel a ředitel Linde MH David Čepek

Fokus – Logistická centra podržela e-commerce; Práce v logistice neztrácí perspektivu

Rozhovor – Iva Werbynská (SYBA) vysvětluje, jak pandemie zasáhla do světa obalů

Logistika a brexit – Nesnadná cesta přes Lamanšský průliv

Silniční doprava – Udaná cena zásilky a její význam v přepravní smlouvě

 
 

 

Kontakt na redakci: filip.hubicka@economia.cz |  Inzerce: martin.bohata@economia.cz

Odhlášení ze servisu je možné zde nebo můžete spravovat svá nastavení.
Přihlášení k odběru newsletteru je možné zde
E-mailový servis provozuje Economia, a.s.