Copy
Otevřít v prohlížeči

Návod na štěstí, elektrická kola a bludný kruh

Život se pomalu vrací do normálu. My vám chceme pomoct, aby ten návrat byl co nejpříjemnější. Každý pracovní den vám v sedm ráno posíláme do mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit.

Dnešní výběr pro vás dnes namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Sociální síť opravdu pro dospělé

Jestli chcete být in a celebrita, musíte se registrovat na tomhle webu pro osoby starší 18 let. Tady je vysvětlení, proč tam všichni míří a možná byste měli i vy.
 

Pomoc na pár kliků

David Procházka už jako puberťák chodil rozlévat čaj bezdomovcům, pak pořádal tábory pro děti z azylových domů. Takže fakt, že rozjel charitativní start-up Donio, přes který se během koronavirové krize vybralo na bohulibé záměry 40 milionů, vlastně nikoho nemůže překvapit.
 

Proč má Amerika tolik nezaměstnaných?

Každý týden se asi pozastavíte nad počty nových nezaměstnaných v USA. Jako by ty miliony nebraly konce. Jak je to vůbec možné? Vždyť tamní pracovní trh byl pro Evropu většinou inspirací a teď tohle! Tak přesně na tyto otázky vám odpoví komentátor Financial Times Gavyn Davies.   
 

E-kola budou vládnout

Jestli jste o víkendu vyjeli na kolo, museli jste si toho všimnout –⁠ té záplavy elektrokol všude kolem. Normální, na nožní pohon fungující bicykly se pomalu dostávají do defenzivy. A bude hůř.
 

AI vyhledávač

Vědci celého světa chrlí denně stovky a tisíce statí o covidu-19. Vyznat se v tom není snadné pro laika ani pro odborníka. Proto vznikl speciální vyhledávač poháněný umělou inteligencí, který to prozkoumávání zvládá hravě.
 

44. prezident vs. 45. prezident

Barack Obama se po delší době ukázal na veřejnosti. A vzal to pěkně zostra –⁠ sepsul Donalda Trumpa za to, jak se chová a staví ke koronavirové krizi, a vyzval mladé lidi a studenty, ať vezmou budoucnost do svých rukou.
 

Jak být šťastní

Zapomeňte na to, že byste byli smutní. A pokud už nevíte, jak být šťastní, přečtěte si tohle. Pět prostých, ale chytrých a funkčních receptů, jak v mozku udržovat vysokou hladinu látek jako dopamin nebo oxytocin, které jsou za pocit štěstí odpovědné.

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Collegium 1704 –⁠ Koncert známého barokního orchestru z Pražské křižovatky. Dnes večer on-line v rámci Pražského jara.
 

Bludné kruhy –⁠ Nový dramatický seriál HBO s Markem Ruffalem v hlavní dvojroli. Někteří jsou nadšení, jiní zklamaní, ale že Mark je skvělý, se shodují všichni.
 

Sex v pěti dílech světa –⁠ Nejlepší cesta, jak uctít život a dílo Miloslava Stingla, který minulý týden zemřel, je přečíst si nebo si pustit některou z jeho knih. Třeba tu o tom, jak se liší sex v různých kulturách.
 

Street art v NY –⁠ Pomocí on-line galerie Google Arts & Culture se můžete podívat na některá unikátní graffiti díla v New Yorku.

Dobrou chuť

 

Rybí filé s fenyklem

Ryba a fenykl patří k sobě. Až vyzkoušíte tenhle recept, nebudete chtít jinak. Zapomenete na kapra i lososa.

Tečka na konec

Ve které části obrázku chybí jeden tvar? A jaký?

Řešení hlavolamu najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp