Copy
Otevřít v prohlížeči

Tvrdší podmínky pro hypotéky, žízeň v Británii a Berdych bez chuti do tenisu

Dnešní výběr pro vás namíchal Milan Mikulka, zástupce šéfredaktora HN.

Dražší nákladní doprava

Nákladní doprava příští rok podraží, zhruba o pětinu. Dopravcům prudce rostou náklady.

 

Tvrdší podmínky pro hypotéky

ČNB zpřísňuje podmínky pro hypotéky, žadatelé budou muset doložit víc vlastních peněz. Centrální bance vadí, že některé banky půjčují i klientům s nedostatečnými příjmy, a tisíce domácností by se tak v budoucnosti mohly dostat do problémů se splácením.

 

Radši kolo než tenis

Tomáš Berdych poskytl Hospodářským novinám velký rozhovor. O životě po tenisové kariéře i o tom, že teď se na kurt na chvíli vrátí na veteránském Masters, ale pak zas raketu odloží v garáži. 

 

JPMorgan a vtip o Číně

Šéf americké investiční banky JPMorgan Jamie Dimon je známý tím, že občas mluví ostře. Nyní mluvil o budoucnosti banky a řekl, že si myslí, že přežije i čínskou komunistickou stranu. Později radši dovysvětloval, že se nechtěl dotknout Číny.

 

Povede ManUtd Němec Rangnick?

Manchester United podle britských médií sehnal dočasnou náhradu za odvolaného trenéra Oleho Gunnara Solskjaera. Má jím být Ralf Rangnick, který dřív vedl třeba Lipsko. United má vést do konce sezony. 

 

V Anglii našli starou mozaiku o Tróji

Britští archeologové hlásí významný archeologický nález. Na jedné anglické farmě byla nalezena římská mozaika vyobrazující dobytí Tróje, konkrétně Achilla, který za svým válečným vozem vleče Hektórovo tělo k branám Tróje.

 

Nejlepší mobily

Kolega Ota Schön sepsal přehled nejlepších telefonů letošního roku, který může někomu pomoct při výběru dárku.

Tipy, jak se zabavit

Klan Gucci – Láska, zrada, pomsta i vražda. Do kin jde snímek Ridleyho Scotta popisující příběh oděvní rodiny Gucci. Ve filmu hrají Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino nebo Jared Leto. Tady je jako bonus větší čtení o historii klanu Gucci.

Jde se farmařit – Tento týden vyšel na PC i konzole nový Farming Simulator 22. Není to dokonalý zemědělský simulátor, ale je velmi chytlavý. Podobně jako jeho předchůdce, kterého často hrají i skuteční zemědělci.

Nový Sting – Britský zpěvák Sting vydal nové album The Bridge, které vzniklo v době pandemie a bylo nahrávané vzdáleně.

Tečka na konec

Nezapomenutelný koncert britpopové legendy. Ve skutečnosti tehdy měli Oasis v roce 1996 v Knebworthu dva koncerty, dohromady pro 250 tisíc (zájemců o lístek ale bylo 2,5 milionu, a to se tehdy o ně volalo přes pevnou linku nebo z budky, žádné mobily). Dokument byl v září i v kinech (a byl super, na ČSFD má 93 %). Teď vyšel na DVD (anebo jako audio třeba na Spotify) a bude se líbit i tomu, kdo měl v tehdejší Bitvě o britpop radši Blur.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp