Copy
Otevřít v prohlížeči

Zdravější káva, božský Carl a Vynález zkázy

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. A proto se KaranTéma mění na Sedmičku – každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a sedm tipů, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

Tak pravil profesor

Jméno Edwarda Osbornea Wilsona možná neznáte, ale měli byste. Jeden z nejslavnějších a nejvlivnějších biologů světa má na svém kontě dvě Pulitzerovy ceny, nejvyšší vyznamenání pro ekology od švédského krále, je emeritním profesorem Harvardovy univerzity… a má plán, jak zachránit svět a s ním lidstvo
 

Jakou kávu pít

Káva patří k ránu jako Laurel k Hardymu. Ale pozor, tím, jak si ji připravujete, si můžete prodloužit, nebo zkrátit život. Nefiltrovaná káva totiž prý obsahuje látky, které jsou zdraví škodlivé, takže pa, pa, turku.
 

Jdeme závodit

Vysídlené ulice v době karantén svědčí zvířatům a závodníkům. V některých světových metropolích vzali volné bulváry útokem hoši a dívky v nabušených, vytuněných autech.
 

Šest důvodů, proč riskujeme nemoc

V době postupného uvolňování protipandemických restrikcí je dobré mít na paměti, že boj není zdaleka u konce. Vědci z Princetonu sestavili šest důvodů, kvůli nimž jsme nedůslední a přestaneme si dávat pozor. Což není dobře.
 

Co když to nevyjde?

O tom, že znovu otevřené obchody nejsou jen dobrá zpráva, ale i riziko, píše také náš komentátor Petr Honzejk. Poznamenává, že kroky vlády, které se mění takřka ze dne na den, jsou důvodem k obezřetnosti. Co když za měsíc přijde další karanténa?
 

Prostě to okopírujeme

Strategie Facebooku je celkem prostá – když se objeví nová služba, která si získá popularitu, okopíruje ji. Udělal to Snapu a teď to činí Zoomu. Aplikace na videokonference si získala stamiliony fanoušků a to Marka Zuckerberga nenechává  spát.
 

Carl Icahn už ví

Legenda mezi legendami investičního světa, 84letý Carl Icahn má jasno – stávající relativně vysoké ceny akcií jsou přemrštěné a musí přijít další propad. Proto sedí na penězích a vyčkává. I když ani on v turbulentních časech neodolal a něco nakoupil: ropu.

Spotify, Apple Music nebo Deezer? A kde obvykle doma pracujete s počítačem? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro komunikaci s kolegy z práce těsně vyhrálo WhatsApp před emailem, sadou Microsoft Teams a Slackem. Co se otázky, jak nejraději čtete knihy, týče, suverénně zvítězila klasika - tedy vytištěné.

Tipy, jak se zabavit

 

Hiphopová evoluce – Dokumentární série Netflixu o historii určujícího žánru dnešní pop music vám dovolí pochopit mnohé: kde se vzali rapoví gangsteři, proč se rapeři z New Yorku nemají rádi s těmi z LA a kde to všechno vlastně vzniklo. 
 

Vynález zkázy – Vizionářský film na motivy vizionářské knihy. Karel Zeman se svým snímkem před 62 lety šokoval celý svět a skvělá podívaná je to dodnes. Zvlášť v restaurované verzi. 
 

Dědina – Tragikomický příběh ze života jedné zapadlé vesnice od Petry Dvořákové se stal absolutním vítězem soutěže Audiokniha roku.
 

Co si zahrát? – Pár tipů, co si zahrát doma na počítači nebo na konzoli, pro vás sestavil náš kolega Ota Schön. Nechybí Machinarium ani Nate Drake.


Z laboratoře do byznysu – Inovace a schopnost budovat byznys se v nadcházejících časech budou hodit. On-line kurz Harvardovy univerzity o tom, jak velikáni technologií přešli z laboratoří k podnikání, se proto může hodit.

Dobrou chuť

 

Tvarohové lívance

Jahody už jsou snadno k dostání, nic vám proto nestojí v cestě udělat si lívance. A tenhle recept zvládne skoro každý.

Tečka na konec

Potrénujte po víkendu mozek a zkuste pomocí tří rovných čar rozdělit prasátka tak, aby se každé páslo v samostatné ohradě.

Řešení hlavolamu najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp