Copy
Hea tujuga heade tulemusteni!
Vaata seda kirja oma veebilehitsejas

TIHTI SÜÜES KAALUST ALLA

Soovid Barutoga maadelda? Siis ära edasi loe!

Kuidas on võimalik süües kaalu langetada? Oma fitnessi teekonna alguses olin arvamusel, et harvemini süües saab kiiresti supervormi. Sama hästi oleksin võinud uskuga, et meie hallis kliimas näeme iga päev päikest. Lõunaks supp, praad ja magustoit korraga alla kugistada võin soovitada neile, kes tahavad sumo turniirile võistlema minna. Meie keha suudab korraga vastu võtta ainult teatud koguse toitu ja ületarbitava söögi talletab organism rasvavarudeks.
On palju uuritud toitumiskordade sageduse tähtsust ja arvamusi mitmeid, kuid läbi praktika ja kogemuste saan väita, et 4-5 korda päevas regulaarne tervislik söömine AITAB OLULISELT kaalunumbrit kontrolli all hoida. Ideaalilähedane päevaplaan on:

  1. Hommikusöök
  2. Vahepala
  3. Lõunasöök
  4. Vahepala
  5. Õhtusöök
Sellise lähenemisega tarbid toitu iga 3-4 tunni tagant ja organism saab pidevalt head kütust ning varuenergia rasvadena kogumine on tagasihoidlikum. Mida harvemini sööd ja väherikast toitu tarbid, seda rohkem läheb keha stressi ja talletab võimalikult palju "viimsepäeva pekiks”. Lisaks tekivad tugevad isud magusa ja rämpstoidu järele. Siit ka loogika, miks isegi kõhnadel inimestel on kõhu ümber päästerõngas - see tuleb just vähese toiteväärtusega toidust ja ebaregulaarsest söömisest.

Lihtne üleminek vahepaladena
Kui oled siian harjunud sööma 3 korda päevas, siis võta 1-2 nädalaks päevakavva juurde üks vahepala. Näiteks lõuna- ja õhtusöögi vahele söö värsket puuvilja ja pähkleid. Nii toimides ei ole töölt koju jõudes hundinälga ja päeva viimane toidukord tuleb varasemast mõistlikuma kogusega. Vahepalaga harjudes võta juurde veel üks söögikord ja nii oledki liikunud tervislikuma toitumise suunas. Sarnase loogikaga saab läheneda erinevate söögiharjumuste muutmisele. Kui oled siiani söönud ainult 2 korda päevas, siis võta plaani 3 söögikord jne. Kindlasti ei soovita ma liiga järsku üleminekut (lähed 2 söögikorra pealt kohe 5 peale), sest püsivate muudatuste sisseviimine peab olema loomulik ja kulgema ja järk-järgult.
Smuuti kaasategemine võtab 10 sekundit, pähklipakk pane ostukorvi järgmisel poeskäigul… ÜLEMINEK ON LIHTNE! Rohkem vahepalade soovitusi leiad minu kolumnist “Mul pole aega süüa!”: http://tinyurl.com/p86orf9


Aga see ei ole veel kõik! Tihti süües saad pealekauba:
  • ühtlase veresuhkrutaseme kogu päevaks
  • korras ainevahetuse
  • söömasööstude ärajäämise
  • tegutsemisenergiat ja hea tuju
Lisainfot:
http://www.kaaluabi.ee/news/foods/sagedane-smine-aitab-kilosid-kaotada
http://kehakeel.ee/2014/01/seedimine/
http://www.treenitargalt.ee/kui-tihti-peaks-sooma/
 
Sinu isiklik treener ja hea tuju mootor,
Mirko Miilits
5187825
mirko@treeniminuga.ee

PS. Kõiki ilmunud kirju saad lugeda: http://tinyurl.com/oa9mmfc
Kõik õigused kaitstud © 2014 Treeni Minuga OÜ, All rights reserved.


eemalda mind sellest listist