Copy
SA Eesti Antidoping list Eesti spordialaliitudele
Tere, head spordialaliidud
 
Veidi üle poole 2015. aastast on läbi ning mõistlik on teha vahekokkuvõte antidopingu haridustööst.
Eesti Antidopingu (EAD) selle aasta haridustöö keskmes on kohtuda võimalikult paljude sportlastega, nii tipptasemel võistlejate kui alles pead tõstvate noorsportlastega.

Seni on 2015. aastal õnnestunud läbi viia koolitusi kokku 232-le sportlasele (114 tippsportlast ja 118 noorsportlast) ning 123-le treenerile. See on märgatavalt rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Kuid meie registreeritud testibaasi 134st sportlasest on koolitustel käinud vaid 33. Loomulikult võib vähest osalust põhjendada ajanappuse, välismaal elamise või piisavate teadmistega, kuid nii väike osalusprotsent teeb meid siiski murelikuks.

Näiteks selgus aga kevadel, et nii mõnedki sportlased on ise koolitusest väga huvitatud, kuid alaliitude kontaktisikud on olnud passiivsed koolitusaegu pakkuma. Kahe alaliidu puhul saime koolitusajad kokku leppida nii, et sportlased andsid meile teada laagri toimumisajast, kus võiksime osaleda.

Koolituse kasulikkust kinnitab sportlaste tagasiside, siin valik kommentaare, mida tippsportlased on koolitusest arvanud:
  • Arvan, et selline koolitus peaks olema kohustuslik läbida igal endast lugupidaval sportlasel! 
  • Antidoping on väliselt karm, aga sisemiselt täitsa inimlik : ) Meeldis, et loeng oli vabas vormis.
  • Erinevad juhtumid ja näited elust enesest olid väga õpetlikud.
Testibaasi sportlastest on kõige usinamad koolitustel osalejad olnud triatlonistid, tõstjad, suusatajad ning laskesuusatajad. Piinlikult vähe on osalejaid olnud ujujate, purjetajate, poksijate ning kergejõustiklaste seas.

Oleme veendumusel, et koolitus on tõhus ning soodne võte dopinguvastases võitluses. Alaliitude jaoks ei tähenda see olulisi kulusid, välja arvatud transpordikulud üksikutel kordadel. Nii julgustame endiselt antidopingu koolitusi tellima, et sportlased saaks küsida neile huvipakkuvaid küsimusi ning kaitsta end teadmatusest tingitud vigade eest.

Jätkuvalt koostööd soovides,
 
Elina Kivinukk
EAD hariduse ja koolituse projektijuht
 
 
Copyright © 2015 SA Eesti Antidoping, All rights reserved.


lahku sellest listist    muuda listi sätteid