Copy

Me ei tee nalja: tellige koolitusi!

Võib tunduda, et on piisav, kui alaliit on korra elus antidopingu koolitust tellinud.
Peame aga mõistlikuks, et iga alaliit korraldaks korra aastas antidopingu alase kohtumise tippsportlastele, treeneritele ja noorsportlastele (so vähemalt kolm koolitust hooaja jooksul). Koolitus on kõige odavam ning kasulikum viis pakkuda sportlastele antidopingu valdkonnas asjakohast teavet. Kõikidel koolitustel oleme arvestanud spordiala eripäraga ning näiteid toome viimase aja dopingujuhtumitest.

PS. 27.-30. novembril on hea võimalus tellida antidopingu koolitus koos toitumisalase loenguga, mida teeme koos dietoloog Henri Ruuliga.

Tellige siit, kirjutades Elinale

Paar sõna TUE taotlemisest

TUE-t (luba sportlasele, kes tarvitab keelatud ainet sisaldavat ravimit) peab taotlema etteulatuvalt Eesti meistrivõistlustel osalevad ja Eestis toimuvatel rahvusvahelistel võistlustel osalevad täisealised sportlased nendel spordialadel (tähestikulises järjekorras):
aerutamine, curling, golf,
jalgrattasport, judo, jõutõstmine,
kergejõustik, kulturism ja fitness,
laskesuusatamine, laskesport, maadlus, poks,
purjetamine, ratsutamine, sulgpall, suusatamine,
sõudmine, tennis, triatlon, tõstmine, uisutamine, ujumine, vehklemine, vibu.
Lisaks nendel meeskonnaaladel nn meistriliigades: jalgpall, korvpall, käsipall, saalihoki, võrkpall.

Muudel juhtudel võib TUE-t taotleda tagantjärele, kuid sportlane peab tagama, et tal on esitada haiguslugu ja nõutavad dokumendid ravi vajalikkuse tõestamiseks.

Kahtluste korral pigem küsige.

Vaadake TUE taotlemise korda lähemalt


Uue standardi "teine lugemine"

Eelmises uudiskirjas andsime teada, et WADA koostab uut rahvusvahelist standardit WADA nõuetele vastamise kohta. Nüüd on versiooni täiendatud ja käimas on teine konsultatsioonivoor 14. oktoobrini.

EAD arvamus loetav siit. 
 

TOIDULISANDITEST


Eesti Antidoping korraldas seminari toidulisandite reguleerimisest, kus osales nii sportlasi, treenereid, toidulisandite maaletoojaid, spordialaliitude kui ka Tervise Arengu Instituudi töötajaid (25in). Seminar oli osa EAD 10. sünnipäeva-aasta programmist. 
Paljud olid kohal, paljud puudusid. Lugege kokkuvõtet
EAD Facebookis
Copyright © 2017 SA Eesti Antidoping, All rights reserved.


Lahku listist    Säti listi 

Email Marketing Powered by Mailchimp