Copy

Değerli UN Global Compact İmzacıları ve Paydaşlarımız,

2016 yılının ilk e-bülteniyle sizlere ulaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 2016 yılının ilk geniş katılımlı toplantısı olarak 26-27 Ocak 2016 tarihlerinde Global Compact Hollanda, Oxfam ve Shift ortaklığında gerçekleştirdiğimiz İş Dünyası ve İnsan Hakları Çalıştayı’na gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. 2014 yılından beri etkinlik ortaklarınca sürmekte olan bu projenin Meksika, Güney Afrika ve Endonezya’dan sonraki ve son toplantısı olan Türkiye toplantısına imzacılarımızın ve paydaşlarımızın gösterdiği büyük ilgi çalışmamıza güç katmıştır. Çalıştay sonrasında hazırlanan ve katılımcılarla e-posta yoluyla paylaşılan rapor ve sunumlar, bültenimizde ilginize sunulmuştur.

Projenin gelecek adımlarında proje ortakları ve ülke ortakları 31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde Hollanda’nın Lahey şehrinde bir araya gelerek çalıştayların kazanımlarını ve mesajlarını tek bir yayın haline getirmek üzere çalışmalar yapacaktır. İş Dünyası ve İnsan Hakları projesi hakkında gelişmelerle ilgili gelecek bültenlerimizde sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle 2016 yılının ilk yarısında yaklaşan 3 önemli etkinliğe dikkat çekmek isteriz;

4 Mayıs 2016 | Kurumsal Sürdürülebilirlik Küresel Zirvesi: 2015 yılında resmen kurulan Global Compact Çek Cumhuriyeti tarafından düzenlenen Zirve, 2016 yılında Avrupa’da gerçekleştirilecek başlıca kurumsal sürdürülebilirlik zirvelerinden birisi olacak. Kayıtları devam eden zirveye katılım bildirmek için bültenimizde yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

11 Mayıs 2016 | 4. Sürdürülebilir Finans Forumu: 2013 yılından beri Global Compact Türkiye, SKD Türkiye ve UNEP-FI ortaklığında düzenlenen Forum’un programı kısa zamanda imzacılarımızla paylaşılacaktır.

22-23 Haziran 2016  | UN Global Compact Liderler Zirvesi: Üç yılda bir New York’ta gerçekleştirilen ve UNGC’nin en üst düzey toplantısı olan Liderler Zirvesi için davetler UNGC New York ofisi tarafından geçtiğimiz ay sonunda imzacılara gönderilmiş bulunmaktadır. Davetlerini almamış imzacılarımızın Sekretaryamızla iletişime geçmesini rica eder, bütün imzacılarımızı bu önemli toplantıda aramızda görmeyi dileriz.

UN Global Compact ve Global Compact Türkiye’nin güncellenen gönüllü katkı ölçeklerine bültenimizin sonunda “Desteklemek için” kutusuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerek New York Ofisi, gerekse Global Compact Türkiye’nin tek kaynağının imzacılarımızdan gelen gönüllü katkılar olduğundan hareketle, süregelen gönüllü destekleriniz için tekrar teşekkür ederiz. 30 Mart 2016’da Genel Kurul toplantımızda sizleri aramızda görmeyi diler, bu vesileyle aramıza yeni katılan imzacılarımıza “hoşgeldiniz” demek isteriz.

Saygılarımızla,
Global Compact Türkiye Sekretaryası

İş Dünyası ve İnsan Hakları Çalıştayı Gerçekleştirildi

Global Compact Türkiye, Oxfam, Global Compact Hollanda ve Shift ortaklığında düzenlenen “İş Dünyası ve İnsan Hakları” projesinin Türkiye çalıştayı 26-27 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. 

Çalıştay sonrasında hazırlanan rapora buradan ulaşabilirsiniz. 
Çalıştayda gerçekleştirilen sunumlara buradan ulaşabilirsiniz.

UN Global Compact Kurucu Direktörü Georg Kell, Global Compact Türkiye’yi Ziyaret Etti

UN Global Compact’in hayata geçtiği 2000 yılından 2015 yılındaki emekliliğine kadar platformun BM içerisinde kuruluşunu ve Direktörlüğünü üstlenen Georg Kell İstanbul’u ziyaret etti ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden ile sürdürülebilirliğin geleceği üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Devamı...

Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu 2016 Yılı Çalışmalarına Başladı

Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu, 2016 yılı ilk toplantısını 23 Şubat 2016 tarihinde Koç Holding ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Devamı...

Global Compact Türkiye, SKD Türkiye ve UNEP-FI ortaklığında 2016 yılında dördüncüsü düzenlenecek olan Sürdürülebilir Finans Forumu’na Borsa İstanbul ev sahipliği yapıyor.

30 Mart 2016: Global Compact Türkiye Genel Kurulu, Koç Holding Nakkaştepe Yerleşkesi
Kayıt ve Detaylar >>
 
4 Mayıs 2016: Kurumsal Sürdürülebilirlik Küresel Zirvesi -  Prag, Çek Cumhuriyeti Detaylar >>

11 Mayıs 2016: 4. Sürdürülebilir Finans Forumu Detaylar >>

AN-EL Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri A.Ş.

ASYA Meyve Suyu ve Gıda San. A.Ş.

Berdan Civata Sanayi A.Ş.

Boytaş Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği

Defacto

Doğuş Grubu

ELİG Avukatlık Bürosu

Gaziantep Genç İşadamları Derneği

Güneş Sigorta A.Ş.

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi

Mehmet Gökdemir İnşaat San Tic. Ltd. Şti.

Özka Lastik ve Kauçuk A.Ş.

SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri

Soley Biyoteknoloji

Tarsus Ticaret Borsası

Teva Türkiye

TÜSİAD

Yılbak Ticaret A.Ş.

YükselKarkınKüçük Avukatlık Ortaklığı

UN Global Compact Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Hedefleri Yayma Stratejisi kapsamında ‘’Öncüler’’ adlı bir Program Başlattı

UN Global Compact Merkez Ofisi, uzun vadeli Ulusal Ağ Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Eylem Planı’nı duyurdu. Planın merkezinde bulunan ‘’Öncüler’’ programı, dünya genelinde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin yaygınlaşması için iş dünyasına ilham vermeyi amaçlıyor. Devamı >>

UN Global Compact Direktörü Lise Kingo’dan İmzacılara Yıllık Mektup

Kingo: “Geçtiğimiz Eylül ayında kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Aralık ayında gerçekleştirilen Paris İklim Konferansı, iş dünyasında yeni bir dönem açmıştır. 2015 yılının tarihi nitelik taşıyan anlaşmaları, sürdürülebilir bir gelecek için açık bir yol ve vizyon ortaya koymuştur” Devamı >>

Kadının Güçlenmesi İlkeleri (WEPs) girişimine Türkiye’den destekçi sayısı 83’e ulaşarak 84 destekçisi bulunan Brezilya’dan sonra Türkiye dünyada 4. sıraya ulaştı.
 
UN Global Comapact’in uluslararası çapta en üst düzey toplantısı olan ve üç yılda bir düzenlenen Liderler Zirvesi, 2016 yılında 22-23 Haziran 2016 tarihlerinde Marriott Marquis’de gerçekleşecek.
30 Mart 2016’da Global Compact Türkiye Genel Kurul toplantısında 2016-2019 dönemi Yönetim Kurulu seçimi gerçekleştirilecek.
Copyright © 2016, Global Compact Türkiye
Tüm hakları saklıdır. All rights reserved.


Listemize leman@lmnworks.com e-posta adresiniz ile kayıtlısınız. 
E-mail listesinden ayrılmak ve bültenlerimizi almak istemiyorsanız lütfen buraya tıklayınız.