Copy
AMPI, o.p.s. 

Dostali jste zpravodaj od známých? Přihlašte se k jeho odběrům zde.
Prohlédnout tento email v prohlížeči
Milí příznivci živého zemědělství,

ani pro zemědělce není lehké odhadovat, jakou úrodu sklidí a jak bude bilancovat na konci roku. Stejně tak by málokdo v lednu hádal, v jaký že to rok se promění ten letošní a co přinese krajině, zvířatům, lidem i společnosti jako takové. Proto nyní na sklonku roku 2020 přicházíme „pouze“ s přáním… a jablkem.
 
Dopřejte si, podívat se dovnitř… dovnitř sebe samých… obdobně, jako se zvláště děti těší a nedočkavě se chystají při příležitosti vánočních svátků a poznaných zvyklostí už už nakouknout dovnitř jablka po jeho rozkrojení. Zda v sobě ukrývá hvězdičku, věštící zdraví pro ten nadcházející rok 2021.
 
Samo jablko může i nemusí vyrůst. Neboť záleží nejen na počasí, zda má možnost dozrát či nedozraje, protože tak se život odehrává. Leč s jistotou Newtonova gravitačního zákona padá jediným směrem - dolů. Některé zákony jsou stejně tak i v životech lidí neměnné a musí respektovat přírodu, mnohdy i dopadnout na pomyslné dno, tvrdě a nesmlouvavě. Výzva nastává po pádu, kdy přichází možnost volby, jak a kam se vydat smysluplně dál a zahlédnout první jiskry a hvězdy.

Zaměřme pozornost nejen kvůli údobí Vánoc na jistotu, že se každý den něco povede a máme příležitost vydat se za radostí a nadějí, která nemusí být hned na první pohled viditelná, když se schovává například pod příkrovem dočasné nízké oblačnosti. A jablko, nechť představuje příměr, kotvu či onen tak důležitý symbol jistoty. Pro druhého třeba hravost a kreativitu při sušení křížal k obdarování druhých a jen tak pro sebe. Pro dalšího sdílení díky možnosti se o něj po rozkrojení podělit s ostatními. Pro někoho jiného sounáležitost pocítit společný rituál obdobně jako ho prožívá mnoho lidí kolem něj.

Přejeme vám, ať uvnitř jablka objevíte tu svou hvězdičku.

za KPZkoALICE tým v AMPI vás zdraví

Alena Wranová

Ilustrace: Monika Křikavová (KPZ CooLAND)
Pole, které voní a hraje všemi barvami

I přes nevyzpytatelný rok je v AMPI letošní úroda bohatá. Děkujeme za ni! V pomyslném košíku se těšíme z pestrých, šťavnatých a zdravých jablek. Jsou obrazem naší spolupráce s dalšími parťáky, s láskou ke krajině, zvířatům i lidem. Dělají nám radost a o tu bychom se s vámi chtěli podělit. Podařilo se nám například zachytit krásné video příběhy zemědělců, kteří navrací do svého řemesla ryzí dary života i srdce. Jsou živoucím příkladem aktivní naděje a víry, že můžeme měnit svět k lepšímu. Ať vás potěší upřímná zpověď Míly Hilgertové, která následuje přerušenou rodovou tradici a opětovně rozvíjí rodinný statek, kde pěstuje lokální květiny v souladu s přírodou. Podívejte se na video ZDE. Další příběhy najdete na našem AMPI YouTube kanálu.
"To, že spolupracujeme s přírodou, není naivní romantická představa. Opravdu každý den se setkávám s tím, že se to vyplácí, protože čím pestřejší je prostředí, tak tím menší problémy jsou se škůdci a různými chorobami. Čím zdravější je půda, tím zdravější jsou rostliny. Tahle cesta mi dává smysl. Vidím, že je mnohem lepší přemýšlet nad tím, aby prostředí bylo zdravé, než nad tím, jak zlikvidovat slimáky a bojovat, neustále bojovat na všech frontách." Míla Hilgertová - Kytky od potoka, spoluzakladatelka AMPI a Komunitní zahrady KomPot.
Zdroj foto: Kytky od potoka
Naším posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí a která je živí. Učíme a podporujeme s radostí. 
asociace AMPI

Připojte se k nám na síti

AMPI
AMPI
KPZky
KPZky
YouTube
YouTube
kpzinfo
kpzinfo
Chci se přihlásit k odběru
Chci podpořit AMPI aktivity
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2020 Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.,


Email Marketing Powered by Mailchimp

Odhlásit se ze zpravodaje    Upravit možnosti přihlášení   Archiv zpravodaje

Vydání zpravodaje finančně podpořilo Hlavní město Praha. Informace v něm uvedené nemusejí odpovídat postojům donora a nenese za ně žádnou odpovědnost.