Copy

společně měníme sebe i svět

Co klíčí v KPZkoALICI?

Milé a milí spolutvůrci potravinových komunit,

aktivity KPZkoALICE nám krásně rostou a my cítíme, jak roste i energie spolupráce s vámi a mezi vámi. S jednotlivci, komunitami, ale i dalšími organizacemi. A to nám dělá velkou radost. Roste a ožívá facebooková skupina, sdílíte v ní své zkušenosti, ptáte se, podporujete se navzájem. Na každoměsíční setkání chodí pravidelně kolem 30 lidí. Dostáváme krásnou zpětnou vazbu, že setkání vás inspirují, těší a pomáhají vám dobít baterky, dodat kuráž, nebo překonat obtížné situace. To, o čem snili před lety průkopníci KPZ u nás a zakladatelé asociace AMPI, se stává skutečností. KPZkoALICE začíná žít. A protože se toho děje a bude dít čím dál víc, posíláme vám, první zpravodaj přímo pro příznivce KPZkoALICE. Najdete v něm souhrn toho nejdůležitějšího a pozvánky na nejbližší akce.

Za tým KPZkoALICE vás zdraví Šárka

Příští online setkání KPZkoALICE věnujeme iniciativám, které rozšiřují KPZ a krásně je doplňují. Spolkové a družstevní obchody začínají růst i u nás. Máme radost, že přijali pozvání zástupci několika iniciativ:

 • Markéta Vinkelhoferová (spoluzakladatelka Fair&Bio Pražírny, expertka na enviro-sociální podnikání, předsedkyně TESSEA)
 • Tereza Kulhánková (spoluzakladatelka tišnovského spolku Hojnost)
 • Lukáš Linha (spoluzakladatel spolkového obchodu Bez v Písku)
 • Leoš Longauer (člen koordinačního týmu Spolkového bio obchodu Obživa). 

Přihlásit na webinář se můžete do 12. 5. 2021.

Informace a registrace
Zveme vás na víkendový, prožitkový, vzdělávací a síťovací seminář: Jak tvořit životaschopné a udržitelné komunity, 11. - 13. 6. 2021. Připravujeme jej ve spolupráci s báječnými parťáky z Nadace Partnerství a Rodinné farmy Hůrka, kde se setkání odehraje. 

Na semináři vítáme aktivní tvůrce a zemědělce zapojené do potravinových komunit jako KPZ, spolkové a družstevní obchody. Dále vítáme hybatele komunit spolupracující s Nadací Partnerství v programu re-generátor.

Všechny informace najdete v registračním formuláři. Dejte si na jeho vyplnění cca 15 min času, protože potřebujeme zjistit vaše očekávání a potřeby. Přihlásit se můžete do 12. 5. 2021. Neváhejte, protože počet míst je omezen na 20 aktivních účastníků. 
Informace a registrace

Zapište si do diáře


Ujasňují se nám termíny dalších akcí a setkání na příští dva měsíce ať už online nebo osobně. Na všechny vás budeme postupně zvát, ale už teď si můžete rezervovat místečko v diáři:
 • 25. 5. - online evropský webinář - How to support the farmer
 • 4. - 6. 6. Příznivecký víkend, Ekofarma Biostatek ve Valči
 • 10. 6. - online setkání KPZkoALICE: Participativní systémy garance kvality PGS
 • 19. 6. - celodenní praktický seminář - Dragon dreaming, Praha KC Kotlaska
 • 22. 6. - online evropský webinář: Mentoring in CSA networks
 • 25. - 26.6. - Symposium živého zemědělství 

Ochutnejte to nejlepší z úrody


V dubnu jsme společně s partnery v URGENCI - mezinárodní sítí KPZ, uspořádali webinář: How to keep CSA members committed? Mezi hosty byli: Tom O'Kane (Cae Tan CSA, Wales), Anika Füger (Solawi network, Germany) a za Českou republiku Tomáš Uhnák (KPZkoALICE, AMPI, KPZ Smetanka). A víte, co jsme si během webináře uvědomili? Že se od roku 2009, kdy vznikla první KPZ u nás, událo hrozně moc věcí. Že máme za sebou spoustu práce. A že i díky vám tu už stojí KPZkoALICE, která inspiruje lidi v jiných zemích. Na záznam webináře v angličtině se můžete podívat zde.

Jak se vrátit k přirozenějšímu způsobu života, který nám umožní žít naplněnější život v souladu s přírodou i se sebou samými? ,,Začít z místa, kde každý z nás je, přijmout ho a nebojovat. Začít přemýšlet nejen o tom, co jím, ale o tom čemu věnuji svou pozornost, energii a čas. " - to říká  Alča Wranová (KPZkoALICE, AMPI, Pospolí)  v rozhovoru  o knize Revoluci jednoho stébla slámy. Poslechněte si ho zde. Je skvělý!

Sdílíme radost


Před pár týdny jsme  KPZkoALICI přihlásili do akcelerátoru FRIN a programu re-generátor. A představte si, uspěli jsme v obou dvou. Jsme nadšení a vděční za příležitost a podporu, kterou jsme získali od Českého centra fundraisingu a Nadace Partnerství. D Ě K U J E M E. 

Buďte s KPZkoALICÍ v kontaktu


S KPZkoALICÍ se můžete seznámit na webu kpzinfo.cz

Zatím funguje KPZkoALICE jako neformální síť ve fázi zrodu a živelného rozrůstání. Pokud vás dění zajímá a chcete být při tom: 

 • Přidejte se do uzavřené facebookové skupiny KPZkoALICE >>> ZDE.
 • Dostali jste tento email od známých? Zapište se do databáze kontaktů KPZkoALICE, abychom vám mohli posílat informace z aktuálního dění a pozvánky na setkání přímo na váš email  >>> ZDE.
 • Odebírejte  elektronický “Zpravodaj ze světa živého zemědělství”, kde informujeme o tom co se děje ve světě solidárních potravinových systémů a agroekologických zemědělců. >>> ZDE.
  Letos testujeme pravidelná každoměsíční online setkání. Těšíme se ale i na setkání na živo. 
 • Kalendář plánovaných setkání >>> ZDE
 • Videozáznamy a zápisy z předchozích setkání >>> ZDE.

Seznamte se s námi

Říkáme si KPZko holky a v AMPI tvoříme malý tým, který se soustředí právě na rozvoj komunitou podporovaného zemědělství a KPZkoALICE. 

zprava: Šárka Krčílková (sarkak@asociaceampi.cz), Alča Wranová (alena@asociaceampi.cz) a Jana Kožnarová (jana@asociaceampi.cz)
Facebook
KPZkoALICE
AMPI
Napište nám: kpzkoalice@asociaceampi.cz

 


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. · Na Břehu 27/766 · Praha 9 - Vysočany 19000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp