Copy
AMPI, o.p.s. a PRO-BIO LIGA

Dostali jste zpravodaj od známých? Přihlašte se k jeho odběrům zde.
Prohlédnout tento email v prohlížeči
Zprávy z KPZek
Sýrové bedýnky z Lukavy hledají další podílníky
Od začátku května 2017 do konce září 2017 poběží na LUKAVĚ další sezóna s bio ovčími sýrovými bedýnkami na principu KPZ. Nabízíme pravidelný odběr (jednou za 14dní) ovčích mléčných produktů pro odběratele z Prahy. Více se dozvíte zde
KPZka Ekumenické akademie hledá další členy!
Ekumenická akademie sídlí na Sokolovské 50 v Praze 8 Karlíně, kde je také odběrné místo (mezi Florencí a Karlínským náměstím). Naším dodavatelem je Dvůr Vyšínek, na kterém ekologicky hospodaří paní Karafiátová a zaváží nám jednou za 14 dní, tuto sezónu to budou úterky okolo 15 hodin a následovat bude výdej do 18:00. Z Vyšínku nám vozí podle sezóny různé druhy zeleniny, vajíčka, ořechy, jablíčka nebo mošt. Hledáme ca. 5 dalších členů - jestli Vás nabídka zaujala a chcete vědět další podrobnosti, ozvěte se na mail karolina@ekumakad.cz koordinátorce Karolíně Silné.
Chcete založit rodinnou ekofarmu a žít na venkově? Staňte se tento rok farmářem na zkoušku u nás na Lukavě!
Tak jako v loňském roce nabízíme možnost dlouhodobé stáže na naší farmě pro jednu až dvě osoby. Stážisti/učňi u nás získají za svoji práci cenné zkušenosti a praktické dovednosti spojené se založením a provozem rodinné farmy. Více informací se dozvíte zde.
Beseda Udržitelný rozvoj a komunitou podporované zemědělství ve Valašském Meziřící
Zdravé město Valašské Meziříčí společně s ADRA Klubem zdraví a ČSOP Jeseník n/O vás zvou na besedu s Alenou Malíkovou a členy pozemkového spolku z Jeseníku nad Odrou.
Kdy? 13.4. v 17:30 v Jídelně-kavárně ve Svěrákově ulici. 
Zdraví Lumír Kuchařík, KPZ Blahutovice
Jste součástí vznikající mapy KPZ v Adresáři farmářů?  Rozrostla se vaše KPZ?
Máte o KPZ zájem?

Napište na kamila@biospotrebitel.cz a my vaše informace přidáme.
Pozvánky
Česká biopotravina 2017: Skromnost stranou, pochlubte se výrobky z tuzemských biosurovin
16. ročník soutěže, kterou organizuje PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, umožňuje získat ocenění v různých kategoriích, např. Biopotraviny rostlinného původu, Biopotraviny živočišného původu aj. Více informací naleznete zde.
Zakládání a management agrolesnických systémů na ČZU v Praze
V období od 31. března do 5. května 2017 pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze spolu s dalšími organizacemi kurz na téma agrolesnictví v ČR. Ten je složen z přednášek, praktických exkurzí a přípravy a prezentace vlastního agrolesnického projektu. Účastník na konci získá certifikát o absolvování kurzu. Více informací naleznete zde.
Komunitní zahrada Kuchyňka otevírá zahradní (lesní) školku
Termíny informačních schůzek se zápisem se konají ve středu 29. března 12. dubna vždy od 12hod po skončení mateřského klubu. Můžete přijít již dopoledne, podívat se na program mateřského klubu a od dubna i školky. Pokud by se vám ani jeden termín nehodil, můžete si domluvit schůzku individuální. Kontakty a nové informace o harmonogramu školky najdete na našem webu.
Zajímavé články a pořady
Za udržitelný potravinový systém
Chcete se dozvědět, jak probíhalo evropské setkání příznivců potravinové suverenity v říjnu loňského roku v rumunském městě Kluž? Článek Markéty Vinkelhoferové, který vyšel v lednu v Sedmé generaci čtěte zde.
Dokument A Simpler Way: Crisis as Opportunity zdarma k vidění na youtube
Dokument sleduje komunitu v Austrálii, kteří společně zkoumají jednodušší způsob života v reakci na globální krize. V průběhu roku skupina staví domky, pěstuje zeleninu a objevují výzvy života v komunitě. Celý film je k vidění zde.

 

Připojte se k nám na síti

Facebook
Facebook
Email
Email
Přihlásit k odběru
Přihlásit k odběru
Carol Deppe: Nezdolný zahradník. Pěstování potravin a soběstačnost v nejistých časech
Nezdolný zahradník je koncepční, praktická příručka pro zahradníky všech úrovní zkušenosti. Carol Deppe je optimistická, a zároveň realistická a nabízí neocenitelné rady, jak mohou zahradníci (i jejich komunity) vzkvétat. Více se dozvíte zde, kde je možné knihu i zakoupit. 
Share
Tweet
Forward
+1
Copyright © 2017 Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.,


Email Marketing Powered by Mailchimp

odhlásit se ze zpravodaje    upravit možnosti přihlášení

Vydání zpravodaje finančně podpořili Ministerstvo zemědělství  a Ministerstvo životního prostředí. Informace v něm uvedené nemusejí odpovídat postojům těchto institucí a nenesou za ně žádnou odpovědnost.