Copy

společně měníme sebe i svět

Co klíčí v KPZkoALICI?

Krásný den,

blíží se konec roku, a tak bychom se chtěli společně s vámi podívat, co všechno se urodilo v KPZkoALICI, v potravinových komunitách, na farmách. A že letos úroda byla bohatá.

Co se urodilo v KPZkoALICI?
online setkání 2. 12. 2021 od 18:30 do 20:00 hod.

Co nám letošní sezóna přinesla dobrého? S jakými výzvami jsme se potýkali? Jak se rýsuje další vývoj národní sítě KPZkoALICE? Přijďte naslouchat a sdílet. Pojďte se společně zastavit a ohlédnout. Uvědomit si, co si chci vzít dál a co chci pustit.

Co se bude dít:

  • Co se událo v KPZkoALICI v roce 2021 
  • Shrnutí říjnového setkání  KPZkoALICE na Toulcově Dvoře 
  • Co přineslo Středoevropské setkání potravinových komunit v Polsku 
  • Food &More – Informační zdroje a vzdělávání pro koordinátory a zemědělce 
  • Formování KPZkoALICE v roce 2022 jako členské sítě
  • Co se událo v potravinových komunitách – sdílení účastníků

Registrujte se na webinář do 2. 12. 2021 do 12:00 hod. prostřednictvím online formuláře zde. Před konáním webináře vám přijde odkaz na připojení prostřednictvím Zoom. Připojte se k události na Facebooku.

Pozvětě členy svých komunit, přepošlete jim tento zpravodaj.

Jdu se přihlásit

Co chceme? Potravinovou suverenitu! 


Kdy to chceme? Právě teď! Tento společný pokřik uzavřel setkání středoevropských potravinových komunit v Polsku, kde se potkalo 30 účastníků z 6 zemí díky projektu Food&More 

Tři dny sdílení zkušeností zemědělců a lidí aktivních v potravinových iniciativách. Vidět, že po celé Evropě se šíří semínka potravinových komunit, že klíčí a rostou. Cítit tu sílu. Protkávat se. Obohatit (se). Snít. Plánovat. Potkat nové parťáky. Smát se. A jíst skvělé jídlo.

Tahle setkání mi vždycky připomenou, kolik se toho podařilo i u nás za posledních 12 let od doby, kdy tady vyklíčilo první KPZ semínko. Kolik už jsme toho ušli. Kolik výzev nás ještě čeká. Kolik úžasných lidí každý den přispívá, aby se z pramínku stal proud. 
Českou výpravu zastupovali: 
foto - horní řada zleva: Terka Kulhánková (Tišnovská spižírnaHojnost), Jana Kožnarová (AMPI), Michal Kristýnek (FeelTrees), Anička Ovsíková (ZaKUSMETO), Honza Valeška a Alča Wranová (AMPI)
foto - dolní řada zleva: Míša a Radim Seydlovi (Pospolí), Šárka Krčílková (AMPI)


A protože jste u toho nemohli být, snad vás fotografie dokáží vtáhnout do atmosféry, kde lidé k sobě mají blízko, protože sdílí podobné hodnoty, sny a odhodlání. Kde to, co nás spojuje, je otevřenost, důvěra, vzájemná podpora, sdílení a respekt. Další fotografie ZDE.

A co se děje u vás? Napište mi o tom. Chtěli bychom ve zpravodaji rozproudit sdílení a oživit rubriku Co se děje v komunitách. Už v příští rozesílce může být váš příběh nebo pozvánka na akci. 
Přeji klidnou mysl a pevné zdraví.

Šárka Krčílková
sarkak@asociaceampi.cz
KPZkoALICE tým / AMPI
Naším posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí a která je živí. Učíme a podporujeme s radostí. 
asociace AMPI
KPZkoALICE je prostorem pro sdílení zkušeností, vzájemnou spolupráci a podporu aktérů místních potravinových iniciativ. Propojuje zemědělce a spotřebitele. Propaguje, posiluje a rozvíjí nové iniciativy v ČR a zapojuje je do celoevropského dění. Pokud vám KPZkoALICE dává smysl, podpořte její další rozvoj.
Podpořím KPZkoALICI
Facebook
KPZkoALICE
AMPI
 © 2021 | KPZkoALICE
Tato zpráva vám dorazila, protože fandíte potravinovým komunitám a živému zemědělství. 

Napište nám: kpzkoalice@asociaceampi.cz
 
Chcete vědět, co se děje v KPZkoALICI? 
Pusťte si nás do schránky tady.

Už vás to nebaví? To nás mrzí. 
Odhlásit se můžete tady.

Ať to kolem vás kvete. 
Vydání zpravodaje finančně podpořilo Hlavní město Praha a Evropská unie. Informace v něm uvedené nemusejí odpovídat postojům donorů a nenesou za ně žádnou odpovědnost.


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. · Na Břehu 27/766 · Praha 9 - Vysočany 19000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp