Copy
AMPI, o.p.s. a PRO-BIO LIGA

Dostali jste zpravodaj od známých? Přihlašte se k jeho odběrům zde.
Prohlédnout tento email v prohlížeči
Zprávy z KPZek
Život na rodinné ekofarmě?
Je to jednoduché, ale není to snadné

Článek o dni otevřených vrat u KPZ zemědělců Martina a Jany Rosenbaumových z "pera" koordinátorky KPZ CooLAND, Šárky Krčílkové, na blog.cooland.cz/2ew16f9rt

Komunitou podporované zemědělství v Pikovicích

Článek koordinátorky KPZ Pikovice, Marcely Týfové, v hradišťském zpravodaji na straně 18! Zpravodaj si stáhněte zde
Stále ještě není vaše KPZka na mapě v Adresáři farmářů? Nebo chcete založit novou KPZku jako odběratelé nebo zemědělci? 
Napište na tereza@asociaceampi.cz a my vaše informace přidáme.
Pozvánky
Zahradní slavnost a zakončení sezony v komunitní zahradě Vidimova

21. září 2017 od 16 hodin až do večera v KZ Vidimova

Slavíme ukončení páté sezony a moc rádi bychom ji oslavili s vámi všemi, se kterými jsme se za těch pět let potkávali - ať na Vidimce nebo kdekoliv s rukama od hlíny. Slavit začneme ještě za světla ve čtvrtek 21.9. od 16:00 a ohně protáhneme až do večera. 
Více o pragramu na facebooku a v pozvánce.
Den otevřených vrat KPZ hodpodářství Pikovice
 
23. září 2017 od 12 hodin v Pikovicích

Na programu dne:
12:00 prohlídka s hospodáři Honzou a Zuzkou / pro děti tvoření ze dřeva a papíru
13:00 sdílený společný piknik a volná diskuze
13:30 pro děti cesta lesem za psím zubem
Více informací k akci naleznete
zde.
Ovocná slavnost na Klíčově

30. září 2017 v sadech Na Klíčově

V sobotu 30. záři opět ožije sad Na Klíčově Ovocnou slavností. Nebude chybět tradiční moštování jablek, komentovaná procházka po sadu ani série workshopů a seminářů, které prozradí, jak pečovat o sad, ovocné stromy a zpracovávat ovoce. Děti zabaví divadlo a tvořivé dílny, všechny přítomné hudební vystoupení. Zlatým hřebem slavnosti bude představení Šlapostroje – šlapací drtičky, kterou pořadatelé vymysleli a nechali sestrojit speciálně pro moštovací akce v pražských sadech.
Více o akci na
asociaceampi.cz/environmentalni-vyuka-projekty

Semináře Zakládáme potravinovou komunitu

V říjnu a listopadu pořádáme dva semiáře ve Zlíně a jednu exkurzi do Poodří pro ty, kteří se chtějí dovědět, jak funguje komunitou podporované zemědělství, poznat existující komunity a jejich chod a získat praktické informace a zkušenosti pro založení vlastní "KPZky". O obsahu více na kpzinfo.cz/seminare

Pozvánka zde
BIOJARMARK

7. října 2017 v Národním zemědělském muzeu v Praze

Přijďte 7. 10. 2017 na letošní Biojarmark do Národního zemědělského muzea v Praze. Bude to veliká oslava biopotravin plná sdílení. Jeden den radosti na dvorku nově zrekonstruovaného Národního zemědělského muzea, kde toho vyjma prostoru k rozhovoru a nákupu plodin od lokálních ekozemědělců můžete spoustu zažít. Třeba si poslechnout trochu muziky a omrknout street food market. A nezapomeňte vzít děti, bude pro ně připravený program.
Více na
www.biojarmark.info
V. celorepublikové setkání KPZ

1. listopadu 2017 v Akademii léčivé výživy v Praze

Podzimní setkání členů KPZek, KPZ zemědělců a odběratelů se zaměří na sdílení dobré praxe. Více o programu na kpzinfo.cz/seminare/ a v pozvánce.
Seminář pro členy KPZ
"Poradní kruh a jeho využití pro komunikaci v KPZ"


15. listopadu 2017 v Praze

Připravili jsem pro členy KPZek, KPZ zemědělců a odběratelů seminář, který prakticky ukáže a seznámí účastníky s vedením komunikace metodou poradního kruhu. Více o obsahu, metodě a průvodkyni poradním kruhem na kpzinfo.cz/seminare/ a v pozvánce.

Semináře Zakládáme potravinovou komunitu

Na listopad/prosinec 2017 chystáme seminář v Praze pro ty, kteří se chtějí dovědět o KPZ a založit si vlastní "KPZku". Sledujte web kpzinfo.cz, kde začátkem října řekneme více.

Zajímavé články a pořady
Naše právo na půdu
Rozhovor s Peterem Volzem z výzkumné organizace Die Agronauten zaměřující se na  dlouhodobě udržitelné lokální zemědělství o "našem právu na půdu".

Připojte se k nám na síti

Facebook
Facebook
Email
Email
Přihlásit k odběru
Přihlásit k odběru

Zahradní školka Kuchyňka

vítá do své náruče děti od 2,5 let. Spolu s dětmi se tu všichni učíme vnímat, opatrovat a starat se o vše živé, oni nám tu na oplátku v našem stáří založí domov důchodců. Nabízíme celodenní docházku, mateřský klub pro nejmenší, příměstské tábory i možnost členství v zahradnické komunitě. Vaříme přímo na zahradě vegansky a bezlepkově z čerstvých lokálních surovin, zázemí máme v jurtě. Vycházíme z konceptu waldorfské pedagogiky, ekologického zemědělství a zdravého rozumu. Najdete nás v prostorách komunitní zahrady Kuchyňka, ul. Květinářská, Praha 8,  jednu zastávku od metra Nádraží Holešovice. 
Více se dozvíte na www.skolkakuchynka.cz
Share
Tweet
Forward
+1
Copyright © 2017 Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.,


Email Marketing Powered by Mailchimp

Odhlásit se ze zpravodaje    Upravit možnosti přihlášení   Archiv zpravodaje

Vydání zpravodaje finančně podpořili Ministerstvo zemědělství  a Ministerstvo životního prostředí. Informace v něm uvedené nemusejí odpovídat postojům těchto institucí a nenesou za ně žádnou odpovědnost.