Copy

společně měníme sebe i svět

Co klíčí v KPZkoALICI?

Ahoj,


přijel k vám dnes svatý Martin rovnou na bílém koni? Pokud vám nenachystal tento posel překvapení se závanem blížící se zimy, tak ho s dovolením lehce zastoupíme. Nachystali jsme si tento den do KPZkoALICE drobnou zprávu, které v sobě obsahuje podobná očekávání a je i vyjádřena číslovkou 11 respektive spíše XI.
Na Národním setkání KPZ na Toulcově dvoře 22. a 23. října jsme se s dvacítkou účastníků z řad koordinátorů, zemědělců a zvědavých členů z různých KPZ dostali i k jádru toho, jakou by měla mít KPZkoALICE v blízké budoucnosti konečně i formální podobu. Zda se nám tu skutečně rýsuje samostatná členská organizace, nebo dílčí jasně vymezená podoba fungování jako součástí AMPI
A je to tady. Převzetí zodpovědnosti a ono možná pro některé poněkud dlouho očekávané převzetí odpovědnosti nejen týmu KPZkoALICE, ale hlavně i samotné AMPI. V nadcházejících měsících se pouštíme do aktivace článku XI - Shromáždění členů - Zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti neboli AMPI.
Zpátky ke kořenům tuzemského KPZ hnutí, ovšem posíleni nejen o zkušenosti třeba i ze zahraničí díky síti Urgenci, ale i o důvěru a trefné otázky a zájem všech, kteří tento vývoj s námi nevzdali, rozdmýchávali a počkali si, kam se začne KPZkoALICE aktivně posouvat.
Během listopadu a prosince se nevyhneme ani interní práci na organizaci přímo v AMPI, ovšem ptát se, ani dávat vědět, nepřestaneme.
 

Krásný podzimní den s nečekanými překvapeními
Alena z AMPI týmu KPZkoALICE

Máte tip na organizaci a hnutí?


Aby byla KPZkoALICE pořádně vyladěná a dobře se jí fungovalo i v rámci formálního bytí, poohlížíme se po inspirativních zajímavých vzorech, které nemusí být zrovna z oblasti potravinových hnutí. Takovým příkladem je pro nás třeba síť lidí připravených sdílet svoje know-how Red Button. Víte o nějaké iniciativě? Dejte nám vědět.

 
Sdílím tip

Online setkání KPZkoALICE 

budou pokračovat!

Pravidelné každoměsíční webináře se i díky zimnímu údobí začnou opět častěji hlásit o slovo. Nejbližší chystaný je plánovaný na 2. prosince podvečer. Detailnější informace a registraci můžete očekávat během příštího týden.

Běží vám hlavou a vzpomínáte nyní, cože se dělo v těch předešlých? Například zářijový "Jak na společné objednávky v potravinových komunitách" přivedl do Výdejny chutí další parťáky a nová výdejní místa. 
 
Chci se podívat
Facebook
KPZkoALICE
AMPI
 © 2021 | KPZkoALICE
Tato zpráva vám dorazila, protože fandíte potravinovým komunitám a živému zemědělství. 

Napište nám: kpzkoalice@asociaceampi.cz
 
Chcete vědět, co se děje v KPZkoALICI? 
Pusťte si nás do schránky tady.

Už vás to nebaví? To nás mrzí. 
Odhlásit se můžete tady.

Ať to kolem vás kvete. 


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. · Na Břehu 27/766 · Praha 9 - Vysočany 19000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp