Copy
AMPI, o.p.s. 

Dostali jste zpravodaj od známých? Přihlašte se k jeho odběrům zde.
Prohlédnout tento email v prohlížeči

Jak na společné objednávky v potravinových iniciativách?

webinář / 9. 9. 2021 od 18:30 do 20:00

Iniciativy komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) a další místní potravinové komunity a spolky zažívají v České republice boom. Jejich cílem je nejen získat zdravé potraviny od ekologických zemědělců, ale rozvíjet blízké vztahy v místě, důvěru a férovou spolupráci na kratší či delší vzdálenost. Jak mohou tyto iniciativy spolupracovat a propojovat se?  O tom bude zářijové setkání KPZkoALICE.

Jedním z příkladů rozvíjející spolupráce jsou společné objednávky, které řeší téměř každá KPZ. Jak se ukazuje, některé komunity například v Praze už začínají řešit objednávky společně. Jak se jim to daří? Jak spolupráci posunout dál a zefektivnit? To bude hlavní téma večera. Přijďte o něm diskutovat, sdílet své vlastní zkušenosti a hledat další cesty spolupráce.
 

Mezi našimi milými hosty budou:

Vraťka Janovská  / Výdejna chutí

Vraťka se potkala s tématem komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) v roce 2015, kdy společně s přáteli založila v Praze KPZ CooLAND, kde poslední dva roky koordinovala Buvolí odběratelskou skupinu ve spolupráci s Buvolí farmou Ohař. Před dvěma lety se pustila do nového dobrodružství a zorganizovala s dalšími parťáky první solidární dovoz citrusů z Řecka v evropské síti Koinobio. Byl to impuls, který Vraťku vedl k založení vlastní, zatím neformální iniciativy, Výdejna chutí. V současné době Výdejna chutí několikrát do roka přiváží do České republiky bio citrusy a další potraviny od agroekologicky hospodařících zemědělců v Řecku. Do spolupráce se tu zapojují jednotlivci i celé komunity. Jak tahle spolupráce funguje? Jak by se mohla rozvíjet dál? Vraťka představí historii i další plány Výdejny chutí.

vydejnachuti.cz

Tadeáš Hollan (KPZ Krymská) a Tomáš Uhnák (KPZ Smetanka)

Tadeáš  je koordinátorem jedné z pražských komunit - KPZ Krymská, která vznikla v roce 2018 i díky pomoci tehdy již zkušené KPZ Smetanka. Obě komunity spolupracují s farmou Králíčkova biozelenina, ale společně organizují jednorázové objednávky od dalších zemědělců. Jak se tahle spolupráce dvou komunit a místních zemědělců daří? Jaké tyto aktivity nesou ovoce, úskalí i výzvy? Tadeáš a Tomáš budou sdílet své praktické zkušenosti.

KPZ Krymská, KPZ Smetanka

Registrujte se na webinář do 9. 9. 2021 do 12:00 hod. V den konání webináře konání webináře vám přijde odkaz na připojení prostřednictvím Zoom. Více informací na webu.

 

Chci na webinář

Máte k tématu co říct a chcete sdílet své zkušenosti ještě z jiného úhlu pohledu? Například z pohledu zemědělce? Nebo z pohledu iniciativy, která nepůsobí v Praze? Nebo z pohledu člověka, který řeší logistiku, objednávkové systémy...? Máme tu prostor pro jednoho či dva panelové hosty, kteří dají tématu další rozměr. Ozvěte se Šárce (sarkak@asociaceampi.cz).

Webinář pořádá asociace AMPI . Akce je finančně podpořena Hl. m. Praha v rámci projektu “KPZ pro Prahu” a Evropskou unií v rámci Erasmus+ projektu “Food&More – Consumer education for food citizens”.

Naším posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí a která je živí. Učíme a podporujeme s radostí. 
asociace AMPI

Připojte se k nám na síti

AMPI
AMPI
KPZky
KPZky
YouTube
YouTube
kpzinfo
kpzinfo
Chci podpořit AMPI aktivity
Chci se přihlásit k odběru
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2021 Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.,


Email Marketing Powered by Mailchimp

Odhlásit odběr    Upravit možnosti přihlášení   Archiv