Copy
asociace AMPI
Prohlédnout tento email v prohlížeči
Krásný den, 

když jsem začala psát tuhle pozvánku, vybavil se mi jeden silný okamžik. Bylo slunečné podzimní dopoledne 2018. Stála jsem v zaplněném sále v Thessaloniki a poslouchala Jocelyna Parota (URGENCI), jak vítá nás, účastníky mezinárodního setkání komunitou podporovaného zemědělství (KPZ). Bylo tu několik stovek zemědělců a aktivních lidí z celého světa, co ve svých zemích rozvíjí potravinové komunity. "Is there any hope in France?", zeptal se Jocelyn a skupina francouzů vyskočila a se vší silou a radostí křičela: Ouiiii! Postupně se zeptal všech, kteří do Řecka přijeli z Evropy, Ameriky, Afriky, Asie a dokonce i Oceánie. Ano, i tam vznikají KPZky. Tam, kde sdílení rizika neúrody se zemědělcem znamená, že úrodu může kdykoli spláchnout tajfun a tsunami.

Is there any hope in the Czech Republic? Anoooo!!! Křičela naše jedenácti členná česká výprava z plných plic a z celého srdce. Stáli jsme tam a bylo v tom tolik radosti a lásky k tomuhle světu. Cítila jsem obrovskou vděčnost za to, že i já jsem součástí hnutí, které prosazuje agroekologii a potravinový systém založený na vzájemné blízkosti, důvěře a péči. Hnutí, které podporuje život. Cítila jsem naději, která spočívá v tom, že věříte ve smysl. I přes všechny překážky, se kterými se denně potkáváme, tomu věříme pořád. Každý den v KPZkoALICI přispíváme ke zrodu nových komunit i agroekologických zemědělců. A jak si odpovíte vy na otázku: Is there any hope in the Czech Republic? 
 
Věřím, že KPZ má smysl

A víte co? I vy se můžete za tři týdny propojit s lidmi z celého světa, kterým ❤ bije pro agroekologii a KPZ. 

DECOLONIZE YOUR PLATE, AMAZONIZE THE WORLD! 
Mezinárodní symposium KPZ se odehraje od 25. - 30. 10. 2021 online. 

Registrovat se můžete právě teď  👉 https://urgenci.net/symposium2021

Přeji vám krásný a hojností naplněný podzim.
Na viděnou třeba na symposiu :-)

Šárka Krčílková
KPZkoALICE tým / AMPI
Naším posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí a která je živí. Učíme a podporujeme s radostí. 
asociace AMPI

KPZkoALICE je prostorem pro sdílení zkušeností, vzájemnou spolupráci a podporu aktérů místních potravinových iniciativ. Propojuje zemědělce a spotřebitele. Propaguje, posiluje a rozvíjí nové iniciativy v ČR a zapojuje je do celoevropského dění. Pokud vám KPZkoALICE dává smysl, podpořte její další rozvoj.

Připojte se k nám na síti

AMPI
AMPI
KPZky
KPZky
YouTube
YouTube
kpzinfo
kpzinfo
Podpořím KPZkoALICI
Chci zprávy o živém zemědělství
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2021 Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.,


Email Marketing Powered by Mailchimp

Odhlásit odběr    Upravit možnosti přihlášení   Archiv