Copy

společně měníme sebe i svět

Co klíčí v KPZkoALICI?

Milé spolutvůrkyně a milí spolutvůrci potravinových komunit,

když jsme se rozhodli pořádat letos pravidelná online setkání a věnovat se provázení KPZ nováčků, netušili jsme, jestli o to bude mít někdo zájem. Dali jsme na intuici a vyslali záměr. Někdy si toho na sebe ušijeme moc a nedokážeme na všem udržet pozornost. Přijde únava a stres. Někdy i pocit zmaru. Ale pak v ten pravý čas přijde nová energie třeba v podobě zprávy v přehlcené emailové schránce: "Vaše online setkání mě vždy hodně nakopnou, dolijí novou pozitivní energii a tím i energii dál se o to celé snažit. Musím říct, že takovou podporu a sounáležitost jsem nikdy necítila. Jsem za to hrozně moc vděčná. Tak moc se těším na další... Ještě jednou moc děkuji za celou tu podporu a že tu jste."  Jindy zase přijde energie v podobě finančního daru, času a know-how, který jste ochotní KPZkoALICI věnovat. Nebo se jako zázrak vytvoří spolupráce, do které všichni vloží svoje srdce a nadšení. A to je to, co nás těší a za co jsme vděční. Že se učíme v KPZkoALICI, jak dávat i jak dary přijímat. 

Chci podpořit vznik dalších setkání?

A co pro vás a s vámi chystáme na červen? Je toho opravdu požehnaně. Těšíme se na všechna ta setkání ať už online, ale hlavně naživo. Jupíííí. 

Nejen na pastvinách je jednomu radostněji v pozorné pečující společnosti. Pozvěte také další spřízněné duše z vašich komunit. Přepošlete jim tenhle newsletter. 

A protože je tenhle newsletter plný výzev k akci, věříme, že každý z vás si najde aspoň jednu, která bude blízká vašemu srdci.   

Za tým KPZkoALICE vám mává Šárka

I osiřelé telátko Nataša již má starostlivou adoptivní mámu Hertu.

Lokální systémy záruky kvality

webinář 10. 6. 2021 od 18:00 hod

Připojte se k dalšímu online setkání KPZkoALICE. Tématem lokálních systémů záruky kvality (PGS) nás provede Eva Černáková z Lovime.bio, naše skvělá parťačka a největší tuzemská expertka na PGS. Dozvíte se, co to je, pro koho jsou vhodné, kdo je využívá ve světě a u nás, jak se liší od oficiální bio certifikace, hlavní kroky pro jejich zavedení do praxe, výhody a úskalí. Setkání obohatí i zkušenosti lidí, kteří se PGS rozhodli v ČR aplikovat.

Přihlásit na webinář se můžete do 9. 6. 2021.

Chci se potkat online

Dragon Dreaming 

seminář 19. 6. 2021, KC Kotlaska v Praze

Máte odvahu žít své sny a tančit se svými draky?  Zveme vás na seminář, kde se seznámíte a prakticky si vyzkoušíte proces tvorby a realizace udržitelných projektů Dragon Dreaming. Tato metoda převrací tradiční způsob vedení projektů a organizací a staví na principu „od zdola nahoru“. Na prvním místě jsou sny lidí, kteří projekt realizují. Až z nich vycházejí konkrétní cíle a úkoly. Nejde v něm o to, získat lidi pro svůj projekt, ale realizovat 100% snů všech zúčastněných. 

Registrace do 14. 6. (nebo naplnění kapacity 15 účastníků)
Chci snít a tančit s draky

More Mentors for a Stronger CSA Network! 

webinář 22. 6. 2021

Další ze série mezinárodních webinářů v projektu Food&More se bude věnovat vzdělávání a předávání zkušeností v sítích KPZ. Webinář bude moderovat Tomáš Uhnák (KPZkoALICE) a pozvání mezi hosty přijali Klaus Strueber (poradce v německé KPZ síti Solawi), Suzy Russell (koordinátorka britské UK CSA Network) a Zoltan Lengyel (farmář a KPZ poradce z Maďarska). 

Mít úspěšný mentoringový program, to je i náš sen v KPZkoALICI. Letos jsme poprvé začali spolupracovat s malou skupinou KPZ nováčků. Jsme tedy velmi zvědaví na zkušenosti zahraničních kolegů. 
 
Zajímá mě webinář

Symposium živé zemědělství

24. a 25. 6. 2021, Praha

Konečně letos první velké osobní setkání pro všechny, kterým bije srdce pro živé zemědělství. Přednášky, workshopy, diskuse, ale taky skvělá energie, přátelé, noví lidé, inspirace...

V pátečním programu máme rezervovaný čas speciálně pro setkání Jak spolupracovat v KPZkoALICI / 25. 6. od 14:30. Večer zahraje k tanci a poslechu KPZ guru Honza Valeška s kapelou Šoulet. Přijďte! Moc se na vás těšíme.
 
Chci se osobně potkat

Hledáme dobrovolníky 

Přijďte nám pomoci se zajištěním Symposia živého zemědělství - mezinárodní akce, která otevírá debatu na téma udržitelného zemědělství a uvítá řadu zahraničních a českých hostů a osobností / průkopníků různých ekologických aktivit a témat. Budete mít možnost spolu s námi zažít zajímavé přednášky, workshopy, diskuze, živou hudbu i malý trh se zajímavými iniciativami a produkty z biofarem. 

Kdy a kde budeme potřebovat vaši pomoc?

Hlavně v pátek 25. 6. v Art food zooně v Praze Troji a to cca od 9 do 19 hodin. 

Jaké požadavky máme?

Možnost být na místě alespoň půl dne. Pokud se kamarádíte s němčinou je to značka ideál (bude tam několik německých hostů), ale stačí alespoň i základní komunikační znalost angličtiny. 

Co nabízíme my?

Možnost seznámit se se spoustou zajímavých témat a hostů, zažít atmosféru jedinečné akce, občerstvení v bio kvalitě zdarma a malou odměnu v podobě bio dobrot na cestu domů :).

V případě vážného zájmu se zapište do této tabulky a my vás co nejdříve kontaktujeme.

Pokud se chcete na něco dalšího zeptat, napište na: martina@lovime.bio 

Ochutnejte to nejlepší z úrody


Květnová úroda zajímavostí a inspirace byla bohatá. Vybíráme pouze dvě události, ať vás nezahltíme. A další si necháme na okurkovou letní sezónu.

Společně s partnery v URGENCI jsme uspořádali webinář: How to support your farmer?  Mezi hosty byli Matthias von Mirbach, farmář z německého Kattendorfer Hof, Natalie Keene, farmářka, která provozuje 3 KPZ farmy v Norsku a Libor Kožnar z Živé farmy. Tato setkání, která ukazují pestré mezinárodní zkušenosti, jsou velmi obohacující. Díky Libore, že sis našel čas pro sdílení svého příběhu a to navíc v den závozu KPZ. Na záznam webináře v angličtině se můžete podívat zde.

Máme pocit, že poslední setkání KPZkoALICE Jak na spolkové obchody? se obzvlášť povedlo. Díky skvělým hostům, zajímavému tématu, moderátorce i účastníkům. Své zkušenosti sdíleli: Markéta Vinkelhoferová – expertka na enviro-sociální podnikání, Leoš Longauer ze spolkového obchodu Obživa, Tereza Kulhánková z Hojnosti a Lukáš Linha ze spolkového obchodu Bez v Písku. Video záznam najdete zde.

Buďte s KPZkoALICÍ v kontaktu


S KPZkoALICÍ se můžete seznámit na webu kpzinfo.cz

Zatím funguje KPZkoALICE jako neformální síť ve fázi zrodu a živelného rozrůstání. Zajímá vás dění a chcete být při tom: 

  • Přidejte se do uzavřené facebookové skupiny KPZkoALICE >>> ZDE.
  • Dostali jste tento email od známých? Zapište se do databáze kontaktů KPZkoALICE, abychom vám mohli posílat informace z aktuálního dění a pozvánky na setkání přímo na váš email  >>> ZDE.
  • Odebírejte elektronický Zpravodaj ze světa živého zemědělství, kde informujeme o tom, co se děje ve světě solidárních potravinových systémů a agroekologických zemědělců. >>> ZDE.
Letos testujeme pravidelná každoměsíční online setkání. Těšíme se ale i na setkání na živo. 
  • Kalendář plánovaných setkání >>> ZDE
  • Videozáznamy a zápisy z předchozích setkání >>> ZDE.

Dává vám KPZkoALICE smysl? Pošlete jí energii.
 
Podpořím KPZkoALICI
Facebook
KPZkoALICE
AMPI
 © 2021 | KPZkoALICE
Tato zpráva vám dorazila, protože fandíte potravinovým komunitám a živému zemědělství. 

Napište nám: kpzkoalice@asociaceampi.cz
 
Chcete vědět, co se děje v KPZkoALICI? 
Pusťte si nás do schránky tady.

Už vás to nebaví? To nás mrzí. 
Odhlásit se můžete tady.

Ať to kolem vás kvete. 


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. · Na Břehu 27/766 · Praha 9 - Vysočany 19000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp