Copy
View this email in your browser

Budování komunity v rámci sociální solidární iniciativy

Zveme Vás na seminář o Budování komunity v rámci sociální solidární iniciativy, který pořádá Ekumenická Akademie ve čtvrtek a pátek 16. a 17. ledna 2020.

Místo konání v klidných prostorech kláštera Porta Coeli v Tišnově.

Zároveň se můžete těšit na exkurzi v Tišnovské spižírně Hojnost - projektu, který na komunitní bázi zajišťuje přístup k environmentálně udržitelným potravinám a podporuje potravinovou suverenitu.

Více o místě konání, exkurzi a také o tématech semináře a kontakt naleznete níže v pozvánce.

Radostný rok 2020

Šárka Krčílková
Asociace místních potravinových iniciativ AMPI

-----------------------------

Pozvánka na pilotní seminář na téma: Budování komunity v rámci sociální solidární iniciativy

Seminář se bude konat ve čtvrtek a pátek 16. a 17. ledna 2020. Předpokládaný začátek ve čtvrtek 16. bude v 11:00. V pátek 17. budeme končit kolem 17 h.

Bude se konat v prostorech kláštera Porta Coeli v Tišnově. Cílem pilotního semináře je otestovat jej s lidmi, kterým je téma již blízké a zároveň jej nabídnout těm, kteří se o tématu chtějí něco dozvědět. Velmi oceníme tvoji zpětnou vazbu, abychom mohli seminář zdokonalit.

Seminář je zdarma. Bude na něm zajištěno veganské občerstvení a ubytování. Máme také možnost proplatit cestu (při doložení jízdenek). Pro tvé pohodlí doporučujeme vzít si přezůvky.

Anotace: Vytváření světa, ve kterém bude prvořadá udržitelnost a respekt k přírodě včetně lidí, namísto bezohledného soustředění se na finanční zisk. Právě na tom je založená sociální solidární ekonomika (SSE). SSE stojí na principu trojího prospěchu: ekonomického, sociálního a environmentálního. SSE tak produkuje kromě zisku i mnohem více - přínos pro společnost a pro přírodu.
• Oslovilo Tě to? Chceš se dozvědět více?
• Chceš se podílet na šíření poslání SSE?
• Chtěl/a bys vytvořit podnik stojící právě na takových principech?
• Zajímá Tě budování komunity?

Pak je tento seminář právě pro Tebe! Získáš základní balíček znalostí, které umožní funkční rozvoj komunity v rámci tvého projektu. Dozvíš se:
➔ Jak na týmovou komunikaci – jak správně facilitovat diskusi skupiny, jak zajistit proces konsensuálního rozhodování a jak zvládnout konstruktivní reflexi.
➔ Jak zjistit, kde získáte lokální spojence – metodou analýzy lokálních vztahů pomocí power mappingu.
➔ Jak zvládnout integraci komunity.
➔ Jak komunikovat vaše téma, jak dovnitř, v rámci komunity, tak i ven, do světa.

Také se zúčastníš exkurze v progresivní spižírně Hojnost – inspirativním komunitním projektu, který umožňuje svým členům a členkám přístup k potravinám, které jsou zdravé, místní a jejichž produkce je environmentálně udržitelná. Hojnost také aktivně podporuje principy potravinové suverenity, neboť je prostorem pro “emancipaci konzumenta”, který se z pasivního příjemce stává spolutvůrcem celého procesu, jenž má možnost a sílu rozhodovat, které potraviny, výrobky a služby bude využívat.

Porta Coeli, kde proběhnou ostatní části programu, se v současné době znovu probouzí k životu, snaží se být místem setkávání a sdílení, s úctou k duchovnímu poselství. Dobrovolnická komunita pečuje o klášterní sady a zahrady v duchu zelené encykliky Laudato si.

Tento seminář je součástí cyklu seminářů o vytváření SSE iniciativy. V rámci tohoto cyklu se připravují také následující semináře:
• Jak vytvořit sociální solidární iniciativu nebo jak se jí stát ◦ (pilotní seminář již proběhl)
• Principy SSE v družstevnictví ◦ (předběžný termín pilotního semináře: únor 2020)
• Praxe SSE založená na hodnotách potravinové suverenity ◦ (předběžný termín pilotního semináře: březen 2020)

Kontakt: Maroš Prčina, maros.prcina@ekumakad.cz,  775 030 746

Tento seminář je součástí mezinárodního projektu Building Up Social Solidarity Economy (Budování Sociální solidární ekonomiky) financovaného Evropskou unií v rámci programu Erasmus+. ERASMUS + 2018-1-CZ01-KA204-048193

Twitter
Facebook
Website
Copyright © 2020 Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp