Copy
AMPI, o.p.s. a PRO-BIO LIGA

Dostali jste zpravodaj od známých? Přihlašte se k jeho odběrům zde.
Prohlédnout tento email v prohlížeči
Zprávy z KPZek
Regionální komunitní portál pro Orlické hory

Máte zájem stát se členy KPZ v regionu Orlické hory a podhůří? Pak se ozvěte na e-mail info@zijemespolu.cz.
Žijeme Spolu právě hledá nejen možné zemědělce, kteří by pro Vás pěstovali či chovali, ale i Vás, kteří byste byli ochotní si své bedýnky předplatit. Hledáme rovněž iniciátory vzniku KPZ v různých koutech Orlických hor, kteří by se postarali o vznik, chod a průběh spolupráce mezi zemědělci a odběrateli. Hlaste se tedy všichni - odběratelé, zemědělci, iniciátoři :-) Čím nás bude víc, nebudeme se bát vlka (supermarketů) nic ;-)


Žijeme Spolu není jen lokální e-shop, ale snaží se dostat do povědomí lokální ekonomiku, družtevnictví, občanskou iniciativu zdola (prostě a zkrátka "aktivizace" lidí v našem regionu). Více o naší vizi naleznete zde.
Nová KPZ na mapě!
KPZ BylniceZačínáme obhospodařovat hektarový pozemek, kde chceme postupně vybudovat permakulturní ráj. Rádi budeme jeho hojnost sdílet s někým z okolí, kdo nemá možnost si vypěstovat, ale má zájem o produkty zeleniny/ovoce/vajec v bio kvalitě. Způsobu spolupráce jsme otevření, v prvním roce (2017) nejvíce oceníme materiální pomoc (chybí nám organický materiál) výměnou za úrodu.
Nová KPZ na mapě!

KPZ Akademie léčivé výživy
Zakládáme KPZ v rámci Akademie léčivé výživy - vzdělávacího projektu v oblasti přirozeného stravování. Více se o nás dozvíte na www.akademielecivevyzivy.cz
Jste součástí vznikající mapy KPZ v Adresáři farmářů?  Rozrostla se vaše KPZ?
Máte o KPZ zájem?

Napište na kamila@biospotrebitel.cz a my vaše informace přidáme.
Pozvánky
Školení k řezu vinohradu a stříhání ovocných stromů
Ve středu 8. března ve Velkých Hostěrádkách proběhne před polednem školení k řezu vinohradu a následně praktický řez v našem ukázkovém vinohradu (vede Ing. Michaela Smatanová) – organizuje ÚKZÚZ , je možnost se zúčastnit, ale svoji účast potvrďte dopředu.
Po obědě téhož dne se budou stříhat ovocné stromy pod vedením Ing. Radima Lokoče. Dále se budou vyvazovat větve u štíhlých vřeten, natírat lepové proužky na kmeny stromů a umísťovat draví roztoči. S pozdravem Ing. Jarmila Urbanová, www.veselabiofarma.cz.
Exkurze do (nejen) pražských zahrad, sadů a polí 
Nejen medvědi se budí, ale i sadaři, včelaři i zelináři vylézají ven, vyražte za nimi do terénu!
Podívejte se do Klíčovských sadů, hrdlořezské Třeśńovky nebo do školní včelnice Waldorfské školy v Jinonicích. Vše za 30Kč, přehledně zde nebo na wwww.exkurzezahrady.cz.
Klíčovské sady    
V pohádkových sadech mezi Prosekem a Vysočany ve spolupráci s hnutím Na Ovoce chystá AMPI exkurze pro školy,  ale také ovocnářské workshopy (1.4., výsadba a roubování stromů), přírodovědnou exkurzi (na konci května) a také interaktivní stezku. Více info o projektu neleznete zde.   
Seminář: EET pro ekozemědělce
Nejste si jisti, zda se vás bude týkat elektronická evidence tržeb při prvním letošním farmářském trhu? Nevíte, jak s prodejem své produkce ze dvora či zda je třeba evidovat agroturistiku? Vše vám osvětlí metodik MF a poradce náměstkyně ministra financí na tomto semináři.
Zajímavé články a pořady
„Agronom a koordinátor projektů ekologického zemědělství“
Máte středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání zaměřené na zemědělství? Pak Veselá biofarma hledá právě vás! 

Připojte se k nám na síti

Facebook
Facebook
Email
Email
Přihlásit k odběru
Přihlásit k odběru
Jaromír Šolaster: Krajinná kovbojka
Vizí CooLAND je zdravá zemědělská krajina. Taková, jakou známe ze starých obrázků, filmů a stále častěji i z našich polí a luk. Největší radost proto máme, když se setkáme s lidmi, kteří takovou krajinu vytvářejí. A že to často není vůbec jednoduché, dosvědčí příběh odvážného Jaromíra Šolastera, který se nebojí o svou vizi zdravé krajiny bojovat u soudu. 
Share
Tweet
Forward
+1
Copyright © 2017 Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.,


Email Marketing Powered by Mailchimp

odhlásit se ze zpravodaje    upravit možnosti přihlášení

Vydání zpravodaje finančně podpořili Ministerstvo zemědělství  a Ministerstvo životního prostředí. Informace v něm uvedené nemusejí odpovídat postojům těchto institucí a nenesou za ně žádnou odpovědnost.