Copy
Don’t Waste Your Future Projesi- Haber Bülteni 2
View this email in your browser
 
“Bir çocuk,bir öğretmen,bir kalem ve bir kitap dünyayı değiştirebilir”

Malala Yousafzai
SAKİN OLUN VE #DontWasteYourFuture TOPLULUĞUNA KATILIN!
Kendi ülkelerinde benzer sorunlarla mücadele eden farklı ülkelerden öğrenciler, veliler ve öğretmenlerle iletişime geçmeye hazır mısınız?
Öyleyse sadece bir kaç dakikanızı alacak! Ardından Avrupa’nın her yerinden Erken Okul Terkiyle Mücadele eden insanlarla tanışacak, püf noktaları, deneyimlerinizi ve iyi uygulamalarınızı paylaşacaksınız.

 
Sosyal Ağ Platformuna üye olun ve arkadaşlarınızı eklemeye başlayın!
ŞİMDİ ÜYE OL
Avrupa Komisyonu Eğitim ve Öğretim İzleme: Avrupa Birliği düzeyinde ve yerel düzeyde bilgi ve veri toplama aracı
Avrupa Komisyonu, 2020 yılına kadar okulu erken terk eden Avrupalı genç vatandaşların oranını %10’un altına düşürmek, okulu erken terk eden öğrenciler sosyal dışlanmaya daha yatkın oldukları için Avrupa Birliği Ülkeleri Eğitim Bakanları erken okul terki oranını düşürmek ve Avrupa Birliği Stratejilerinin ana hedeflerinden birine ulaşmada hem fikir olmuşlardır.
Eğitim ve Öğretim izleme sayesinde Avrupa Komisyonu Avrupa’nın eğitim ve öğretim sistemlerinde değişimi sağlayabilir. Avrupa Birliği Üye Ülkelerinin Erken Okul Terkiyle mücadele konusunda hali hazırda neler yaptıklarını ve yapmakta olduklarını keşfedin. Avrupadaki durumla ilgili bilgiye ulaşmak için etkileşimli haritalar serilerini ziyaret etmek mümkün.

 

Don’t Waste Your Future DEPO: öğrencilerinize yardım edebilmek için bir yol bulun

Öğretmen misiniz ve okuldan ayrılmak isteyen öğrencilerinizle bunu yapmamaları konusunda savaşıyor musunuz? Don’t Waste Your Future DEPO alanında kendi dilinizde faydalı dökümanlara ulaşabilirsiniz!
Erken Okul Terkiyle mücadelede ve dezavantajlı gençleri topluma entegre etmede farklı stratejileri içeren eğitim materyalleri, faydalı dökümanlar, sunumlar ve videolara burdan ulaşabilirsiniz.


Kendi ana dilinizi seçin ve ücretsiz indirebileceğiniz faydalı dökümanlara bir göz atın!
Veliler ve öğretmenler Don’t Waste Your Future topluluğuna katılarak  bir çok yararlı dökümana ücretsiz erişebilirler:
  • Her bir ülkenin Erken Okul Terkiyle nasıl mücadele ettiğini içeren İyi Uygulamalar Rehberi.
  • Erken Okul Terkiyle mücadele eden öğretmenler için ücretsiz e-kursların olduğu E-Öğrenme Platformu.
  • Okul ve eğitimin önemi hakkında deneyimleri paylaşmak amacıyla öğretmenler ve öğrenciler için hazırlanan Online Sosyal Topluluk.
Bizleri tanımak ister misiniz?
Proje ortakları Türkiye ve Birleşik Krallıkta olmak üzere iki kez bir araya geldiler. Nazilli’de gerçekleşen Açılış Toplantısında kendi kurumlarını ve uygulanacak ilk adımları tartıştılar; Newcastle’da düzenlenen ikinci ulus ötesi toplantıda ise ortaklar arasında iyi uygulamaların değişimi ve dezavantajlı öğrencilerin okulu bırakmamaları ve bir meslek sahibi olabilmeleri amacıyla çalışan kurumlar ziyaret edilerek onların uygulamalarını gözlemlemek amaçlandı.
Proje ortaklarının İspanyol Eğitim Sistemi ve Erken Okul terki olgusuyla nasıl mücadele edildiğini gözlemlemek amacıyla Valenciada gerçekleşen kısa dönemli öğrenme öğretme etkinliği fotoğraflarına da bakabilirsiniz.


Buraya tıklayın ve fotoğrafların keyfini çıkarın!
Etna Dağı DWYF Projesi Ortaklarına Ev Sahipliği yaptı!
Don’t Waste Your Future Projesi ortakları 4-5 Ekim 2016 tarihinde Catania da 3. Ulus Ötesi Proje Toplantısı için buluştu.

Toplantı konuları üç ana başlık altında ele alındı:
• Proje Web Sitesinin son güncellemeleri ve Depo Alanın değerlendirilmesi.
• İki Fikri Çıktının sunumu: Gençler, öğretmenler ve veliler için Sosyal Ağ Platformu; öğretmenler için e-Modüller
• Proje ortakları Cataniada Erken Okul Terkiyle mücadele eden bir okulu ziyaret etti: ziyaret dezavantajlı gençlere kendi yollarını bulabilmelerinde yardımcı olmak amacıyla gerçekçi örneklerin yerinde izlenmesiyle projenin zenginliğine katkı sağladı.

 
Siz de erken okul terki oranının yüksek olduğu bir okulda mı öğretmensiniz?
Bizimle iletişime geçin:
info@dontwasteyourfuture.eu
 
Deneyimleriniz bizim için önemli!
Çok yakında yayınlanacak Çok Dilli Kitapçık için son adımlar!
 
Avrupa Birliği Üyesi Ülkelerin hangilerinde Erken Okul Terki Oranlarının en yüksek olduğunu biliyor musunuz? Bu üzücü olguyla mücadele etmek için devletler ne yapıyor?
Eğer cevabınız HAYIRsa, üzülmeyin. Don’t Waste Your Future Projesi katılımcı ülkelerin kendi ülkelerindeki Erken Okul Terki olgusuyla ilgili veri ve istatistiklerini, iyi uygulamalarını ve önerilerini içeren Çok Dilli bir Kitapçık yayınlayacak. Kitapçık çok yakında proje web sitesinde  bütün ortakların kendi ana dilinde kullanıma hazır olacak!

 
Topluluğumuza katılın, en iyi uygulamalarınızı paylaşın
ve

#GeleceğiniziHebaEtmeyin!
www.dontwasteyourfuture.eu sitemizi ziyaret edin ve Erken Okul Terkiyle mücadelede size nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfedin.
Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.Bu belge sadece yazarın görüşlerini içermektedir ve burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.
Facebook
Facebook
LinkedIn
LinkedIn
Website
Website
Email
Email
Copyright © 2015 VITECO e-Learning Solutions, All rights reserved.
DWYF - Don't Waste Your Future Projesi

e-Mail:
info@dontwasteyourfuture.eu


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

 


This email was sent to pd_4@jogroup.eu
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Viteco e-learning Solutions · Via Mario Sangiorgi n. 37 · Catania, CA 95129 · Italy

Email Marketing Powered by Mailchimp